1 listopada – wybierzmy bezpłatny dojazd autobusem na cmentarz

Organizacja komunikacji specjalnej w dniu Wszystkich Świętych – 1 listopada 2021 r.

LINIE SPECJALNE

1 listopada 2021 roku zostaną uruchomione linie specjalne, które umożliwią przejazd (dojazd i powrót) pasażerów na Cmentarz Komunalny (do bramy cmentarza od strony ul. Przemysłowej). Autobusy linii specjalnych będą kursowały w godz. 8.00 – 18.00, a ostatni odjazd z poszczególnych osiedli o godz. 17.00. Przejazd autobusami oznaczonymi jako linia specjalna będzie BEZPŁATNY. 

•    linia specjalna podstawowa z Pl. Zwycięstwa (centrum miasta) do Cmentarza Komunalnego w Pile o najwyższej częstotliwości kursowania dostosowanej do bieżących potrzeb,

•    cztery dodatkowe linie specjalne zapewniające bezpośrednie połączenie z Cmentarzem Komunalnym z częstotliwością co 30 minut, z następujących osiedli:
–  Osiedla Podlasie przez Osiedle Zamość (z przystanku Lelewela / pętla),
–  Osiedla Koszyce (z przystanku Miła / pętla),
–  Osiedla Jadwiżyn (z przystanku Śniadeckich / Os. Jadwiżyn),
–  Osiedla Górne (z przystanku Żeromskiego / Pl. Inwalidów).

LINIE REGULARNE

W weekend poprzedzający Wszystkich Świętych, tj. 30.10 i 31.10.2021 r., w godz. 9.00 – 18.00, linie regularne nr 6, 12 (sobota i niedziela) oraz 16 (tylko w sobotę) będą wspomagane przez dodatkowe autobusy linii nr 6 Bis, 12 Bis oraz 16 Bis do przystanków Motylewska/ Wapienna i Przemysłowa/ Cmentarz.

Przejazd autobusami tych linii w dniach 30.10 i 31.10.2021 r. będzie odbywał się na podstawie biletów jednorazowych lub okresowych (wszystkie uprawnienia do ulgowych przejazdów są honorowane).

W dniu 01.11.2021 r. (poniedziałek) w autobusach linii regularnych (oznaczonych numerem linii) – rozkład jazdy i taryfa opłat obowiązują jak w święta.

INFORMACJE DLA PASAŻERÓW

– obsługa linii specjalnych – wyznaczonych 20 pojazdów

– Buspas  od skrzyżowania Motylewska/ Przemysłowa do bramy od ul. Przemysłowej,

– wyłączenie od dnia 31 października od godz. 21:00 do dnia 1 listopada do godziny 20:00 miejsc parkingowych, znajdujących się w pasie zatoki autobusowej przy ul. Przemysłowej.

1 listopada od godz. 6:00 – 18:00 Straż Miejska, będzie pilnowała, by nie pozostawiać samochodów w obrębie pętli i zatoki autobusowej przy ulicy Przemysłowej.

UWAGA: We wszystkich autobusach obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa (kierowcy, podczas wsiadania pasażerów, będą zwracali szczególną uwagę na maseczki u pasażerów). Brak limitów pasażerów pozwala na konstrukcję oferty komunikacji specjalnej w takim kształcie. W przypadku zwiększenia obostrzeń związanych z pandemią przed okresem Wszystkich Świętych, będziemy musieli zachować się stosownie do przepisów i zastosować odpowiedni  limit pasażerów w autobusach, co wpłynie na częstotliwość kursowania autobusów.

POLICJA RADZI I PRZYPOMINA

1. Jesień to pora roku, kiedy dzień robi się coraz krótszy i panują niesprzyjające warunki atmosferyczne (opady, mgły, które wpływają na pogorszenie bezpieczeństwa na drodze. Kierujemy do mieszkańców prośby o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i poruszanie się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Choć nie jest to wymogiem w terenie zabudowanym, polecamy używanie przez pieszych, a w szczególności rowerzystów elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność i bezpieczeństwo.

2. Przypadające w tym roku w poniedziałek Święto Zmarłych, wydłuży weekend i zachęci wiele osób do podróży. W czasie świąt policyjne patrole będą jeszcze bardziej widoczne po to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

3. Policja apeluje również o to, aby osoby które będą odwiedzać groby najbliższych, nie zabierały ze sobą wartościowych przedmiotów i   pamiętały o odpowiednim zabezpieczeniu swoich pojazdów. Piesi powinni również być ostrożni i nie pozostawiać otwartych kieszeni od odzieży, torebek lub plecaków.

4. Policja przypomina, że 1 listopada w rejonie cmentarza wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. Podobnie jak w latach ubiegłych dojazd na ulicę Motylewską, będzie możliwy jedynie z alei Poznańskiej. Na ulicy Przemysłowej w stronę centrum miasta od pętli autobusowej MZK (wejścia na cmentarz) funkcjonować będą dwa pasy ruchu (jeden przeznaczony wyłącznie do ruchu autobusów). Parking dla samochodów osobowych zorganizowany zostanie, jak co roku przy ulicy Motylewskiej. Kilka miejsc parkingowych dostępnych będzie przy ulicy Przemysłowej.

Tego dnia ruch będzie bardzo wzmożony, mogą więc tworzyć się korki lub chwilowe utrudnienia. Policja apeluje aby podczas przemieszczania się samochodem na teren cmentarza, zachować szczególną ostrożność i stosować się do wydawanych poleceń przez funkcjonariuszy, którzy będą zabezpieczać poszczególne skrzyżowania dojazdowe.