100 milionów dla szpitala

100 milionów złotych dla szpitala w Pile w ciągu dziesięciu lat – to pierwsza propozycja wyborcza Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna) dla mieszkańców Piły i regionu pilskiego. Oficjalne „przyrzeczenie“ w tej kwestii w towarzystwie marszałka województwa oraz prezydenta Piły Piotra Głowskiego złożyli kandydaci Koalicji do rad powiatu i miasta oraz Sejmiku Województwa.

My, którzy kandydujemy na kolejną kadencję do rad wszystkich szczebli i ja jako prezydent w obecności pana marszałka, chcielibyśmy by 100 milionów złotych zostało w ciągu najbliższych 10 lat przekazane w formie pieniężnej dla szpitala w Pile – zapowiedział prezydent Piły Piotr Głowski. – Oznacza to, że zarówno samorząd województwa, miasta i powiatu będzie składał się na tę kwotę około 10 mln złotych rocznie – dodał.

Swoją deklarację członkowie Koalicji Obywatelskiej argumentowali złą, ich zdaniem, sytuacją pilskiego szpitala.

Dziś słyszymy, że onkologia i chemioterapia w szpitalu ma problemy i nie wiadomo, czy będą dalej funkcjonować – mówił Piotr Głowski. – W przypadku nowej kadencji, ale też w perspektywie nie jednej, a dwóch, dopilnujemy tego, by pojawiły się pieniądze na inwestycje – dodał.

Podczas konferencji, która odbyła się pod pilskim ośrodkiem radioterapii, Koalicja Obywatelska zaprezentowała również swoich kandydatów do Rady Powiatu Pilskiego, Rady Miasta w Pile i Sejmiku Województwa. O mandaty w tym ostatnim walczyć będą: Mirosława Rutkowska-Krupka, Iwona Kamińska-Lech oraz Jacek Bogusławski.

„Jedynki“ Koalicji Obywatelskiej do Rady Powiatu w Pile: Rafał Zdzierela, Paweł Jarczak, Małgorzata Karwacka, Mirosław Mantaj, Marian Martenka, Ewelina Ślugajska, Stefan Rymer. Wśród kandydatów na radnych powiatowych są również m.in.: Maria Augustyn, Stanisław Dąbek, Zbigniew Przeworek, Marlena Bakuła – Zdzierela, Wojciech Szutkowski, Grzegorz Wądołowski i Marcin Borowicz.
„Jedynki“ Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta w Pile: Lucjan Szutkowski, Włodzimierz Bystrzycki, Beata Dudzińska, Kazimierz Sulima. Wśród kandydatów na radnych znaleźli się również m.in.: Marek Andruszkiewicz, Jan Szwedziński, Krzysztof Zając, Izabela Milewska, Maria Kubica, Jan Ficerman, Teresa Kasior, Krzysztof Szewc, Marek Toboła, Andrzej Hajduś, Mirosław Nalepa.