117 par bliźniaków na zakończenie lata w Czarnkowie

Już po raz XXI Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie zorganizowało „Dzień Spieczonego Bliźniaka”, czyli spotkanie bliźniąt, ich rodzin i przyjaciół, którzy na koniec lata przyjeżdżają z całej Polski do gościnnego Czarnkowa, aby na wesoło pożegnać wakacje. Ostatnia sobota sierpnia i w tym roku tętniła życiem i eksplodowała radością, co najlepiej widać w fotoreportażu Grzegorza Wójcika, dostępnym na stronie internetowej oraz na FB Urzędu Miasta Czarnkowa.

W tym roku do Czarnkowa przyjechało aż 117 par bliźniaków i kilka tysięcy widzów. Podobnie jak w latach poprzednich czekały na nich niespodzianki, konkursy, wspólna zabawa i nagrody.

Jak co roku, bliźnięta oceniane były w atrakcyjnym rankingu „Jak dwie krople wody” i konkursie „Co dwie głowy to nie jedna”.

Największe wrażenie na widzach i gościach sprawiła wspólna fotografia, wielki koncert na deskach czarnkowskiego amfiteatru oraz przemarsz ulicami Czarnkowa. Tradycyjnie już impreza składała się z trzech najważniejszych części, którymi były: Piknik na placu Wolności, Parada uliczna pod hasłem „Bliźniaki przyszłością narodu” oraz Bliźniaczy festyn w parku Staszica.

Na zakończenie imprezy odbył się koncert gwiazdy, którą w tym roku była MARGARET. Czarnkowski amfiteatr „pękał w szwach”. Po koncercie, do 2-giej w nocy odbywała się zabawa taneczna.

Zapraszając w imieniu organizatorów na przyszłoroczną imprezę, warto przypomnieć, iż wydarzenie „Dzień Spieczonego Bliźniaka” otrzymało w 2009 r. II nagrodę w konkursie „Wielkie Odkrywanie Wielkopolski”, organizowanym przez Wielkopolską Organizację Turystyczną, Głos Wielkopolski oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W tym roku sponsorem strategicznym „XXI Dnia Spieczonego Bliźniaka” była największa firma w Czarnkowie – STEICO.