18-latek rozbił się quadem. Jechał bez kasku

W niedzielę, 30 czerwca, w powiecie chodzieskim doszło do wypadku z udziałem guada. 18-letni kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Pile.

Do zdarzenia doszło przed godziną 22.00 w miejscowości Swoboda w gminie Szamocin. Kierujący quadem najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik.

Siła uderzenia była na tyle duża, że 18-latek spadł z pojazdu i poważnie uszkodził kręgosłup. Został przewieziony do szpitala w Pile.

Wiadomym jest, że mężczyzna poruszał się bez kasku ochronnego.

Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy i przesłuchali świadków. Przyczynę i okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez policjantów z komisariatu w Margoninie.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas poruszania się quadami. Jazda nimi wymaga odpowiedniego balansowania ciałem, które nabywa się po dłuższym czasie użytkowania. Techniki jazdy quadem nie należy porównywać z jazdą skuterem, motocyklem, czy samochodem, ponieważ jest całkiem inna.

Pamiętajmy, że poruszając się quadem po drodze publicznej, w myśl obowiązującego prawa, musimy mieć pojazd zarejestrowany oraz opłacony w zakresie ubezpieczenia OC. Uprawnienia do kierowania takim pojazdem uzależnione są od rodzaju quada.