300 tysięcy dla Budzynia od Marszałka na stadion

W środę 5 maja, w Urzędzie Miasta i Gminy Budzyń, podpisane zostały umowy pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego, a Gminą Budzyń na dofinansowanie budowy lekkoatletycznej części Stadionu.

Całkowita kwota dofinansowania udzielonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wyniosła 300 000 złotych, co stanowi ponad 20% planowanego kosztu inwestycji, który ma wynieść blisko 1 300 000 zł.

Środki przyznano w ramach pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego na zadania z zakresu infrastruktury sportowej (lekkoatletycznej), realizowane przez samorządy województwa wielkopolskiego w 2021 roku.

Dzięki tej inwestycji będzie można nie tylko organizować imprezy sportowe o charakterze ponadregionalnym, ale również stworzyć przyjazne miejsce treningu dla lokalnych sportowców, którzy do tej pory musieli szukać wsparcia w innych gminach – mówi Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, który podpisywał w Budzyniu umowę.

Efektem inwestycji będzie stadion lekkoatletyczny z bieżnią okólną 4-torową o długości 400 m, z poszerzeniem na 6 torów na długości 100 m (tzw. prosta). Na obiekcie pojawi się także tablica elektroniczna.

Jest zapewnienie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, że po przebudowie stadion będzie spełniał wymogi do prowadzenia imprez sportowych o charakterze lokalnym, powiatowym, regionalnym i ponadregionalnym.

Budowa bieżni jest III etapem przebudowy całego stadionu. W poprzednich latach Gmina Budzyń wykonała wcześniejsze etapy polegające na renowacji płyty boiska, budowie trybun na 1000 miejsc, instalacji oświetlania i ogrodzenia oraz zorganizowała parkingi. Wysokość zainwestowanych do tej pory środków to prawie 6 mln zł.