40 milionów od marszałka na drogi rowerowe

Ponad 4 miliony złotych dla Piły, łącznie 12 milionów dla Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji i 30 milionów złotych na budowę dróg rowerowych dla samorządów spoza obszaru. O nowej perspektywie i konkursie, który został opublikowany na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego opowiedział podczas konferencji prasowej Jacek Bogusławski, członek zarządu UMWW.

– W ostatnich latach na naszym obszarze przybyło wiele nowych dróg rowerowych, które były mocno oczekiwane przez mieszkańców. Jako samorząd Województwa Wielkopolskiego zdajemy sobie sprawę z potrzeby kolejnych inwestycji w tym zakresie. Dlatego przeznaczyliśmy ponad 40 milionów złotych na dofinansowanie takich zadań dla samorządów w całym województwie. Konkursy zostały już ogłoszone i zachęcam samorządy do wzięcia w nich udziału – powiedział Jacek Bogusławski.

W konkursie udział wziąć planuje m.in. Gmina Piła i w ten sposób zdobyć dofinansowanie, celem wybudowania kolejnej części drogi rowerowej wzdłuż ulicy Przemysłowej.

– Jesteśmy gotowi do takiego konkursu i droga wzdłuż ulicy Przemysłowej od cmentarza, aż do obwodnicy obecnej, która istnieje w tamtym rejonie, mam nadzieję doczeka się kontynuacji – zapowiedział Piotr Głowski, prezydent Piły. – Tamten rejon potrzebuje dobrej komunikacji rowerowej, szczególnie w czasach, gdy rower zdobywa coraz to większe uznanie – dodał.

W ramach projektu zaplanowana została budowa drogi rowerowej o długości 865 m i szerokości 2,5 metra, wyłożonej asfaltem oraz montaż energooszczędnego oświetlenia ledowego. Koszt szacowany na około 1,5 miliona złotych. Mich