4,5 miliona na aleję Wojska Polskiego

Są pieniądze na przebudowę kolejnego odcinka alei Wojska Polskiego oraz remonty innych dróg wojewódzkich w Pile. To skutek rozmów podjętych zarówno przez prezydenta Piotra Głowskiego z marszałkiem województwa wielkopolskiego, jak i starań Jacka Bogusławskiego, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W związku ze środkami, jakie zarezerwowane zostały dla Piły w budżecie Województwa Wielkopolskiego, przebudowana zostanie kolejna część alei Wojska Polskiego. Remont, który wykonany zostanie jeszcze w tym roku, obejmie odcinek od ulicy Medycznej do Koszalińskiej. Na realizację tej inwestycji samorząd wojewódzki przeznaczył 4,5 mln złotych.

Inwestycje poczynione do tej pory przez władze miasta w rejonie skrzyżowania Kamienna / Wojska Polskiego umożliwią rozpoczęcie prac przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, związanych z przebudową tego skrzyżowania.

Prezydent Piotr Głowski, podczas niedawnej wizyty w Poznaniu, spotkał się także z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, gdzie uzyskał zapewnienie o zabezpieczeniu środków na remont części alei Niepodległości.

W tym roku ruszy także przebudowa ostatniego odcinka ulicy Bydgoskiej, jaki pozostał do realizacji.

Z kolei na utrzymanie dróg wojewódzkich, przebiegających przez Piłę, miasto dostanie w tym roku 30 procent środków więcej, niż to miało miejsce w poprzednich latach.