6 milionów na Wojska Polskiego. Ruszył kolejny etap przebudowy

Ruszyła przebudowa kolejnego fragmentu alei Wojska Polskiego – od skrzyżowania z ulicą Dzieci Polskich do skrzyżowania z ulicą Budowlanych. To jeden z najbardziej dziurawych odcinków ulicy.

Prezydent Piły Piotr Głowski i Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego nieprzypadkowo urządzili dziś konferencję na Wojska Polskiego. Właśnie ruszyła przebudowa kolejnego odcinka tej jednej z najważniejszych arterii w mieście. W ramach inwestycji zostanie przebudowany 250-metrowy odcinek między skrzyżowaniem z Dzieci Polskich i skrzyżowaniem z Budowlanych. To najbardziej dziurawy odcinek czteropasmówki. Znikną nie tylko dziury. Zakres inwestycji oprócz kompleksowej wymianę konstrukcji nawierzchni jezdni obejmuje też wymianę chodników, zjazdów, zatoki parkingowej oraz wyspy rozdzielającej ruch. Przebudowana zostanie też kanalizacja deszczowa. Będzie też nowe oświetlenie i zieleń.

Na ogłoszony jeszcze latem przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich przetarg wpłynęła tylko jedna oferta, którą złożył Pol-Dróg Drawsko Pomorskie SA. Opiewała ona na blisko 6 mln złotych i taki jest też koszt inwestycji. Przebudowany odcinek Wojska Polskiego powinien być gotowy jeszcze w tym roku.

W związku z przebudową ulicy wojska Polskiego od dziś do odwołania będą zmienione trasy autobusów linii 0, 3 i 4.

fot. glosonline, UM Piła