62. osoby wyróżnione przez starostę

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski wręczył swoje doroczne nagrody najlepszym zawodnikom, klubom sportowym,  trenerom, a także działaczom sportowym z terenu powiatu pilskiego. W tym roku lista laureatów jest wyjątkowa długa, ale i sukcesów sportowcy mieli wiele.

– Prawdziwy sport zaczyna się w szkole i dlatego tak ważne są nakłady na kulturę fizyczną  – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

A te w ubiegłym roku wyniosły w powiecie pilskim 650 tysięcy złotych, o 40 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Nakłady na sport dzieci i młodzieży zresztą od lat są coraz większe. W latach 2011-2014 powiat pilski na kulturę fizyczną przeznaczył 1 mln 300 tysięcy złotych, a w latach 2015-2018 kwota ta wyniesie łącznie 2 mln 400 tysięcy złotych.

– Jak widać, większe nakłady przynoszą większe sukcesy. Gratuluję wszystkim, zarówno zawodnikom, jak i osobom, które przyczyniły się do ich wspaniałych sukcesów – dodał starosta.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali puchary i dyplomy. Łącznie wyróżnione zostały 62. osoby, w tym przede wszystkim zawodnicy oraz trenerzy i działacze sportowi.

Trofea za współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w powiecie pilskim:
1. KS Gwardia Piła
2. PLKS Gwda Piła
3. UKS „3” Piła

(źródło: Starostwo Powiatowe w Pile)