65-latka zaginęła na grzybobraniu. Znaleźli ją policjanci

Dwie mieszkanki Okonka (pow. złotowski) rozdzieliły się na grzybobraniu. 65-latka nie wróciła do domu przed zmrokiem. Na nogi postawiona została miejscowa policja, której po kilkudziesięciu minutach przeczesywania lasu, udało się odnaleźć kobietę.

O zaginięciu 65-latki poinformowała jej córka, która razem z matką wybrała się na grzybobranie w okolicach Okonka. Jak wynikało ze zgłoszenia, kobiety rozdzieliły podczas grzybobrania. Kiedy zapadał już zmrok mieszkanka Okonka zorientowała się, że jej mama prawdopodobnie zgubiła się i powiadomiła o tym fakcie policję.

Z przekazanych przez zgłaszającą informacji wynikało, że 65-latka przewlekle choruje na cukrzycę i niezwłocznie powinna zażyć insulinę.

Sytuacja była więc bardzo poważna, dlatego wszyscy policjanci pełniący służbę w Komisariacie Policji w Okonku włączyli się w poszukiwania. Do poszukiwań włączyli się również członkowie rodziny zaginionej.

– Z uwagi na złe warunki atmosferyczne mgłę i zapadający zmrok oraz słaby stan zdrowia zaginionej, prowadzone były bardzo intensywne czynności poszukiwawcze, które trwały kilkadziesiąt minut. Na szczęście działania zakończyły się sukcesem. Tego samego wieczora policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego przeczesując pieszo kompleks leśny od miejsca, gdzie kobiety rozpoczęły grzybobranie po kilku kilometrach odnaleźli 65-latkę. Kobieta była zziębnięta, zdezorientowana i przestraszona. Dzięki natychmiastowym i intensywnym działaniom podjętym przez okoneckich policjantów, nasza seniorka cała i zdrowa wróciła do domu – relacjonuje Maciej Forecki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Policja apeluje do osób wychodzących do lasu o rozsądek. Apel ten kierowany jest również do najbliższych, którzy mają obowiązek sprawowania właściwej opieki nad osobami w podeszłym wieku. Starajmy się robić wszystko, by osoby takie nie wchodziły do lasu bez odpowiedniego nadzoru. Pamiętajmy, by w każdym przypadku miały przy sobie telefon komórkowy z naładowana baterią, a także kartkę z numerami telefonu do opiekunów. W każdym przypadku zaginięcie osoby należy zgłaszać policji bez zbędnej zwłoki. Tylko sprawnie podjęte działania dają szansę na szybkie odnalezienia zaginionego.