69-latka z Okonka żyje dzięki czujności sąsiadów

Sąsiedzka czujność i i szybkie działanie policjantów z komisariatu w Okonku pozwoliły uratować życie 69- letniej samotnie zamieszkującej kobiecie.

24 marca mieszkanka Okonka poinformowała dyżurnego złotowskiej komendy, o swoich obawach co do stanu zdrowia i życia swojej sąsiadki. Zgłoszenie dotyczyło 69-letniej samotnie mieszkającej kobiety, która od kilkunastu godzin nie była widziana, nie wychodziła z domu i nie otwierała drzwi od mieszkania.

Na miejsce udali się policjanci z miejscowego komisariatu. Przez zamknięte drzwi słychać było odgłosy osoby, z którą nie można było nawiązać kontaktu. W związku z tym, że istniało zagrożenie życia i zdrowia osoby, reakcja policjantów była natychmiastowa – siłowo wyważyli drzwi i weszli do mieszkania.

Jak się okazało w jednym z pomieszczeń na łóżku leżała 69-letnia kobieta, która była przytomna, lecz nie mogła mówić i wezwać pomocy. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego nadzorowali czynności życiowe kobiety, która następnie została przewieziona do szpitala z podejrzeniem poważnego schorzenia.

Dzięki sąsiedzkiej czujności i szybkiej reakcji okoneckich policjantów życiu kobiety nic już nie zagraża.

//źródło: KPP Złotów//