Puchar jest nasz! Puchar do Lubu należy!

Tak śpiewali kibice z Trzcianki podczas całego meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile. Słowa kibiców okazały się prorocze. Na stadionie przy ul. Żeromskiego w Pile, Lubuszanin Trzcianka po zwycięstwie 4:0 nad Pogonią Łobżeniaca, zdobył Puchar Polski OZPN Piła!

Przy fantastycznej pogodzie i dopingu licznych grup kibiców z Trzcianki i Łobżenicy, punktualnie o godz. 17. zabrzmiał pierwszy gwizdek finału. Kibice z Trzcianki od początku meczu nadawali ton dopingowi, przewidując, jak się okazało słusznie, kto będzie zwycięzcą.

Niesamowity doping, fantastyczna atmosfera. Kibicom Lubuszanina, którzy są z drużyna na dobre i złe, należą się wielkie podziękowania za to, że tak licznie przyjechali dopingować swoich piłkarzy – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki.

Dominacja podopiecznych trenera Jarosława Feciucha nie podlegała dyskusji i choć kibice w pierwszej połowie nieco się niecierpliwili, bramki dla Lubuszanina były tylko kwestią czasu. Ostatecznie dwa gole Błażeja Nowaka i po jednym trafieniu Pawła Nawrockiego i Mateusza Kaczora, okazały się chyba najniższym wymiarem kary dla drużyny z Łobżenicy.

Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, dziękujemy kibicom za fantastyczny doping – mówili po meczu piłkarze Lubuszanina.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Paweł Nawrocki z Lubuszanina Trzcianka, który w 33. minucie spotkania strzelił gola oraz zaliczył dwie asysty . Po odebraniu Pucharu Polski zawodnicy LUBU świętowali razem z kibicami.

Zwycięstwo Lubuszanina to szósty w historii tytuł tego klubu, przypadający w roku 70–lecia klubu. Gratulujemy!

Lubuszanin Trzcianka – Pogoń Łobżenica 4:0 (2:0)
Bramki: Błażej Nowak (2), Paweł Nawrocki, Mateusz Kaczor.
Skład Lubuszanina: Daniel Jankowski – Mateusz Kaczor, Krystian Feciuch, Adam Śniegowski, Błażej Nowak, Olekseii Tsapenko, Paweł Iwanicki, Paweł Wicher, Wiesław Natkaniec, Paweł Nawrocki, Wojciech Szwedek – zmiany Kacper Grygier, Michał Wawszczak, Eryk Krysztopowicz, Dawid Ratajczak, Kamil Pawlicki.

//źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl//