Adaptery do pasów dla kobiet w ciąży do wypożyczenia

Zapraszamy do wypożyczania adapterów do pasów dla kobiet w ciąży, które zapewnią bezpieczną i komfortową jazdę autem każdej przyszłej mamie. Urządzenie wypożyczyć można w Miasteczku Ruchu Drogowego w Pile, przy ul. Dąbrowskiego.

Zachęcamy także do odbierania i korzystania z opasek bezpieczeństwa ICE, na których rodzic może zapisać swój numer telefonu, następnie założyć bransoletkę dziecku, które wraz z nim bierze udział np. w masowej imprezie. Opaska pozwala zlokalizować opiekuna, kiedy dziecko zgubi się w tłumie lub zdarzy się nieszczęśliwy wypadek.

Zarówno adaptery, jak i opaski bezpieczeństwa ICE można odbierać w miasteczku ruchu drogowego, przy ul. Dąbrowskiego.

Kodeks drogowy zakłada, że kobieta w widocznej ciąży nie ma obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy autem. Jednak nie warto ulegać temu przyzwoleniu…

Adaptery zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort podczas podróży. Nie uciskają macicy, a co za tym idzie rozwijającego się w niej dziecka. Górna część pasa przebiega pomiędzy piersiami kobiety i nad brzuchem, a dolna pod brzuchem. W momencie zderzenia, nawet przy niewielkich kolizjach siła uderzenia wyrzuca dorosłą osobę do przodu z siłą około 3-5 ton!  Podczas wypadku, kiedy kobieta zapięta jest w pasy z wykorzystaniem adapteru, siła skierowana jest na biodra i miednicę, a nie brzuch i dziecko.

Adaptery zakupione zostały z inicjatywy zastępcy prezydenta Beaty Dudzińskiej przez pilski WORD. Urządzenia przekazano Straży Miejskiej. Początkowo zakupiono 10 sztuk, jednak zainteresowanie nimi przeszło oczekiwania, więc dokupiono kolejne i aktualnie do wypożyczenia jest 20 sztuk miejskich adapterów.

Pilanki mogą wypożyczać je w miasteczku ruchu drogowego, przy ul. Dąbrowskiego. Miasteczko czynne jest od 8. do 20., w weekendy od 10. do 18.