Agnieszka Nalewajko. Policjantka, która mi pomogła

Młodszy aspirant Agnieszka Nalewajko, dzielnicowa z Podlasia, wśród laureatów tegorocznej, 15. Już edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Inicjatorem konkursu jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, zaś ideą promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wypadkach.

Chodzi o to, by wyróżnić tych, którzy są nie tylko profesjonalistami, ale cechuje ich również wyjątkowa empatia oraz umiejętności pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie. Nierzadko to właśnie ich interwencje zmieniają życie takich osób na lepsze. I to właśnie one – osoby, którym pomogli, nominują ich w tym konkursie, a uzasadnienie zgłoszenia decyduje o wyborze tej wyjątkowej piątki.

W tym roku wybierano spośród 162 zgłoszeń dotyczących 143 policjantów. Wśród nominowanych byli zarówno funkcjonariusze prewencji, jak i kryminalni. Wśród laureatów znalazła się mł. asp. Agnieszka Nalewajko – dzielnicowa Komendy Powiatowej Policji w Pile. Wyróżnienie odebrała z rąk komendanta głównego policji gen. insp. Jarosława Szymczyka podczas Centralnych Obchodów Święta Policji, które odbyły się w Katowicach.

W przeddzień uroczystości w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się spotkanie laureatów z szefem polskich policjantów, który osobiście pogratulował im wyróżnienia i podziękował za wykonywaną każdego dnia służbę.

Agnieszka Nalewajko jest już drugim funkcjonariuszem pilskiej komendy, który znalazł się w gronie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Dwa lata temu w tej wielkiej piątce znalazł się mł. asp. Włodzimierz Starynowicz, który wtedy był dzielnicowym ze Śródmieścia.