Akcja MZUK: Rowery do zadań specjalnych w Złotowie

Miejski Zakład Usług Komunalnych w Złotowie postanowił w jeszcze szerszym stopniu zadbać o jakoś swoich usług oraz czystość przestrzeni miejskiej. W tym celu zakupiony został specjalny rower typu cargo, który będzie służył do zbierania drobnych śmieci, opróżniania koszy i przewozu rzeczy.

Jeśli chcecie zobaczyć rower w akcji to będziecie musieli wstawać bardzo wcześnie. I to do tego w weekendy! Pan Waldemar, pracownik MZUKu, będzie patrolował Złotów w soboty i niedziele w godzinach od 5:00 do 7:00.

Rewirem jego działań będzie Promenada i Półwysep Rybacki oraz okolice ulicy Wojska Polskiego, Placu Paderewskiego oraz Placu Kościuszki.

MZUK już zapowiada opcje rozszerzenia usługi – rower może służyć pracownikom w tygodniu i być wysyłany w miejsca, gdzie nie jest niezbędna obecność ciągnika.

Również w Urzędzie Miejskim pojawił się służbowy rower. Jest to jeden ze Złotych Rowerów, które są do wypożyczenia w Zagrodzie Krajeńskiej. Będzie on służył urzędnikom do których obowiązków zalicza się także praca w terenie i zdecydowanie przyspieszy poruszanie się po mieście.

Hubert Nowak