Amfetaminę ukrył w zamrażarce

Kryminalni z Krzyża Wlkp. zatrzymali 57-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania okazało się, że ponad 200 gramów amfetaminy ukrył w zamrażarce. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Kryminalni z krzyskiego komisariatu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, prowadząc rozpoznanie środowiska przestępczego ustalili, iż 57-letni mieszkaniec Krzyża Wlkp. może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków.


I tak, na początku marca zapukali do jego mieszkania, gdzie w wyniku przeszukania znaleźli ponad 200 gramów białego proszku, który ukryty był w zamrażarce. Po zbadaniu substancji okazało się, że jest to amfetamina.

Policjanci zabezpieczyli też elektronarzędzia, których okoliczności nabycia są nadal ustalane. Jeśli okaże się, że pochodzą z kradzieży, wówczas mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty. Znalezione narkotyki i fanty trafiły do policyjnego depozytu, a ich właściciel do celi, gdzie spędził noc.


W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przestępstwa posiadania znacznej ilości narkotyków, do popełnienia którego się przyznał. Prokurator zastosował wobec 57-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowe.
O dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd.


Źródło: KPP Czarnków