Anita Lipnicka na festiwalu country w Pile

Do Piły przyjedzie Anita Lipnicka z zespołem The Hats. Wywodząca się z popu, a oscylująca obecnie w kierunku country wokalistka będzie jedną z gwiazd Americany, znanego na świecie festiwalu muzycznego, który w tym roku po raz pierwszy dotrze do Polski. Pierwszy koncert Americany odbędzie się w Pile.

Americana to symbol muzyki całego amerykańskiego południa. Łączy rdzennego bluesa, folk i country. W Pile Americana i II Moto Country Run 2018 już w sobotę, 2 czerwca.

W Parku na Wyspie usłyszymy Joannę Kniter, Andrzeja Trojaka (Andrzej Trojak Band), a muzyczną stawkę zamknie koncert Anity Lipnickiej z zespołem The Hats. Wszystkich artystów osobiście zapowiadać będzie znany krytyk muzyczny, dziennikarz radiowy i twórca festiwalu country w Mrągowie – Korneliusz Pacuda.

Chcemy pokazać w Pile prawdziwe country, a nie takie grane spod sztancy, piękne i grzeczne, lansowane przez duże wytwórnie płytowe – mówi Pacuda.

Wśród imprez towarzyszących Amerikanie wielka parada motocykli oraz wioska indiańska, zbudowana przez grupę indianistyczną Hu Ska Luta z Torunia. Będą też popisy taneczne grupy Scena Country i Andrzeja Trochimiuka z Warszawy.

W kolejnym tygodniu z kolei, między 2 a 9 czerwca w kinie Koral w Pile odbędą się projekcje westernów, a jeszcze w następną sobotę, 9 czerwca na terenie ośrodka „Płotki” po raz kolejny posłuchamy jak „Piła czuje bluesa”. Na scenie bluesowej zaprezentują się m.in. Śląska Grupa Bluesowa, Blues Menu i zespół Nadmiar.

Organizatorami Americana, II Moto Country Run 2018 i „Piła Czuje Bluesa” są Urząd Miasta Piły, Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile, Klub Turystyki Motocyklowej „Husaria” Piła.

//Gaba//