Aquapark coraz większy…

Kończy się pierwszy etap rozbudowy Aquaparku w Pile. Otwarcie nowej części basenu odbędzie się w październiku. Basen o zautomatyzowanym ruchomym dnie jest połączony z już istniejącym kompleksem.

Drugi etap rozbudowy to strefa rekreacji wodnych. Projekt już jest zakończony. Pojawią się m.in. dwie rury zjazdowe (wyższe i dłuższe niż dotychczasowe), znajdzie się tam również zjeżdżalnia nazywana cebulą, gejzery i inne atrakcje wodne.Trzeci etap to przebudowa strefy suchej – obejmie m.in. budowę saunarium.

Trwają także prace nad kolejnymi etapami rozbudowy. W odpowiedzi na upalne lata, jakby choć lato w bieżącym roku, planowane jest wyjście z obiektu na plażę zewnętrzną i otwartą przestrzeń, na której znajdzie się basen zewnętrzny.

Dla części z powyższych projektów wydane są już stosowne pozwolenia na budowę, część znajduje się na etapie prac koncepcyjno-projektowych.

Docelowym jest stworzenie w Pile kompleksowego centrum basenowego, który spełni potrzeby nie tylko mieszkańców Piły, ale i osób mieszkających w odległości 50-60 km od miasta.