Arche Hotel Piła oficjalnie otwarty!

Grupa Arche i jej właściciel Władysław Grochowski z wizją buduje polską sieć hoteli. Jeden z nich, w minioną sobotę otwarty został w Pile. Grupa specjalizuje się w rewitalizacji zabytkowych obiektów. W centrum Piły przywrócili do życia starą przestrzeń miasta, na gruzach której powstał industrialny w formie i przyjazny w obsłudze hotel, a także nowoczesna, otwarta na gości z daleka i z bliska – Marchew Restauracja.

Sobota 26 czerwca była wyjątkowym dniem, kiedy w Arche Hotel Piła połączono „trzy w jednym”. Były „drzwi otwarte”, Festiwal Krainy Polskie i przede wszystkim oficjalne przecięcie wstęgi.


Hotel co prawda dział już od maja, ale ze względu na pandemię musieliśmy przełożyć zaproszenia dla naszych najbliższych sąsiadów, czyli mieszkańców Piły i okolic, na inny termin. Dlatego oficjalne otwarcie zorganizowaliśmy dopiero w dniu rozpoczęcia wakacji – mówi Rafał Tochański, kierownik Marchew Restauracji.

Bo hotel ma swoją restaurację, która nazywa się właśnie „Marchew”. To miejsce ma stać się miłym przystankiem nie tylko dla przyjezdnych gości, ale także dla pilan, którzy zechcą wypić kawę, czy zjeść posiłek. Dodać warto, że hotel jest na etapie wdrażania Pilskiej Karty Seniora, a docelowo Karty Dużej Rodziny, ponieważ ceny mają być tu dostępne dla każdego.

Wśród licznych atrakcji, które dostępne były podczas sobotnich „drzwi otwartych”, znalazły się m.in. pokazy baristyczne, florystyczne, występy artystów, stoiska lokalnych wystawców, mini pokaz mody i animacje dla dzieci. Było też zwiedzanie hotelu oraz pokaz mieszkań pod najem długoterminowy, wraz ze strefą dla seniora i prezentacją możliwości systemu CONDO.


Uroczyście honorową wstęgę przeciął sam Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.

– Drzwiom otwartym towarzyszył Festiwalu Krainy Polskie, podczas którego zaprezentowali się okoliczni producenci żywności oraz rękodzielnicy – relacjonuje Klaudia M. Siekańska, Specjalistka ds. marketingu i PR . – Można było porozmawiać również ze specjalistami w dziedzinach masażu, zero waste, fitness, a nawet dowiedzieć się, jak robić naturalne kosmetyki, czy wyplatać wianki – opowiada.

26 czerwca zainaugurowana została także Scena Arche, czyli miejsce dla twórców, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności. Wydarzenie odbywało się na największej sali konferencyjnej w Północnej Wielkopolsce, która pomieścić może nawet 500 osób. Jako pierwsi swoje talenty pokazali młodzi artyści z Piły, Jastrowia oraz Wałcza.

Gabriela Ciżmowska