Arche Hotel Piła. Zaglądamy do wnętrza hotelu…

19 lutego odbyły się drzwi otwarte w Hotelu Arche w Pile, podczas spotkania dyrektor pilskiego Hotelu – Maciej Wojdyło powitał gości i przedstawił inwestycję grupy Arche w Pile.

Podczas wizyty na budowie mogliśmy zobaczyć postępy i zakres prac w hotelu, a także zapoznać się z historią firmy Arche, zobaczyć trzy pokoje pokazowe oraz porozmawiać z założycielem i prezesem Grupy Arche – Władysławem Grochowskim.

Hotel Arche w Pile to nowe miejsce w centrum, które w swojej działalności będzie miało rozmaite propozycje usług gastronomicznych i kulturalno-rozrywkowych, co pozwoli na stworzenie kolejnego miejsca na mapie Piły, przyczyniającego się do integracji mieszkańców.

Arche Hotel Piła to kolejny hotel miejski w portfolio Grupy Arche. Zlokalizowany w Śródmieściu przy ul. Piłsudskiego 11 na Placu Pocztowym w strefie objętej ochroną konserwatorską średniowiecznych i nowożytnych nawarstwień kulturowych miasta Piły.

W pięciokondygnacyjnym obiekcie znajdzie się 267 pokoi, apartamentów o powierzchni od 12 do 43 m2 oraz centrum konferencyjne z 6 salami o łącznej powierzchni 600 m2.

W restauracji znajdziemy 120 miejsc wraz z barem w pobliżu lobby. Hotel zostanie podzielony na część hotelową oraz lokale mieszkalne i usługowe. Dodatkowo Arche Hotel Piła zaoferuje restaurację, bar oraz siłownię.
Nowy hotel ma być gotowy w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: UM Piła, opr. mich