Arche Hotel Piła zaprasza na „optymistyczne” otwarcie

Grupa Arche i jej właściciel Władysław Grochowski z wizją buduje polską sieć hoteli. Jeden z nich, w najbliższa sobotę otwarty zostanie w Pile. Specjalizują się w rewitalizacji starych obiektów, którym dają nowe życie. Co do życia przywrócą w Pile? Starą przestrzeń miasta, na gruzach której powstał industrialny w formie i przyjazny w obsłudze hotel.
Już 26 czerwca Arche Hotel Piła zaprasza na „drzwi otwarte”. W centrum miasta ożyje jego nowe serce…


W najbliższą sobotę, 26 czerwca w godzinach od 13:00 do 20:00 Arche Hotel Piła przy ul. Piłsudskiego 1 zaprasza na „Trzy w Jednym”: Drzwi Otwarte, Festiwal Krainy Polskie i oficjalne przecięcie wstęgi.

Hotel co prawda działa już od maja, ale ze względu na pandemię musieliśmy przełożyć zaproszenia dla naszych najbliższych sąsiadów, czyli mieszkańców Piły i okolic, na inny termin. Dlatego zapraszamy Państwa teraz, w pierwszy weekend wakacji, żeby się poznać bliżej – mówi Rafał Tochański, kierownik Marchew Restauracji.

Bo hotel ma swoją restaurację, która nazywa się właśnie „Marchew”. To miejsce ma stać się miłym przystankiem dla pilan, którzy zechcą wypić kawę, czy zjeść posiłek. Dodać warto, że hotel jest na etapie wdrażania Pilskiej Karty Seniora, a docelowo Karty Dużej Rodziny, ponieważ ceny mają być dostępne dla każdego.

DRZWI OTWARTE

Hotel zwiedzać będzie można już w najbliższą sobotę, podczas „drzwi otwartych”.
Wśród licznych atrakcji m.in. pokazy baristyczne, florystyczne, występy artystów, stoiska lokalnych wystawców, mini pokaz mody, animacje dla dzieci oraz zwiedzanie hotelu, a w nim mieszkań pod najem długoterminowy wraz ze strefą dla seniora i prezentacją możliwości systemu CONDO.

Uroczyście honorową wstęgę przetnie Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche.


POSMAKUJ PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI

W najbliższą sobotę będziecie mieli Państwo okazję rozsmakować się w tym, co w regionie najsmaczniejsze. Podczas Festiwalu Krainy Polskie w Arche Hotel Piła zaprezentują się okoliczni producenci żywności oraz rękodzielnicyzachęca Klaudia M. Siekańska, Specjalistka ds. marketingu i PR . – W programie m.in. degustacja: kozich serów, eko-produktów, m.in. olei z Oleoteki, win, słodkich wypieków i aromatycznej kawy wraz z pokazem baristycznym.

Parada smaków to jednak nie wszystko, bo tego dnia będzie można porozmawiać również ze specjalistami w dziedzinach: masażu, zero waste, fitness, a nawet dowiedzieć się tego, jak robić naturalne kosmetyki, mydła czy wyplatać wianki kwiatowe – dodaje.


SCENA ARCHE #WSPIERAMY TALENTY

26 czerwca zainaugurowana zostanie także Scena Arche, czyli miejsce dla artystów, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności, poszerzyć zasięgi w mediach społecznościowych i tym samym zwiększyć szanse na to, aby usłyszeli o nich łowcy talentów.
Wydarzenie odbędzie się na największej sali konferencyjnej w Północnej Wielkopolsce, która pomieści 500 osób.

Zasady projektu są proste:
Arche Hotel Piła udostępnia scenę, promuje wydarzenie, a następnie umieszcza nagarnia z występów w swoich socialach, korzystając z profili całej sieci hoteli Arche. Ponadto, na zakończenie cyklu #wspieramytalenty, spośród wszystkich uczestników zostanie rozlosowany pobyt w jednym z hoteli Arche.
W sobotę zaprezentuje się młodzież z Jastrowia oraz Wałcza.

Scena Arche to jednak nie tylko przestrzeń dla muzyków i wokalistów, to także scena dla działaczy społecznych, mówców, nauczyciel i wielu innych profesji, których przedstawiciele chcieliby opowiedzieć o ważnych dla społeczeństwa tematach.

Więcej o Scena Arche można przeczytać na FB Arche Hotel Piła.

Misją Grupy Arche jest także aktywny udział w życiu mieszkańców. Szczególnie bliska jest także idea Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Arche stara się być blisko tych, którzy potrzebują wsparcia, dlatego też angażuje się w pomoc osobom niepełnosprawnym oraz seniorom. Arche Hotel Piła jest właśnie na etapie wdrażania Pilskiej Karty Seniora, a docelowo Karty Dużej Rodziny.
W planach jest także aktywizacja zawodowa osób, które osiągnęły już wiek emerytalny.

Dodać również warto, że w całym hotelu, jak również w innych obiektach należących do Grupy Arche wiszą prace niepełnosprawnych artystów, podopiecznych Fundacji Leny Grochowskiej.

Gabriela Ciżmowska

Grupa Arche:
Łączymy sprzeczności – Ufamy wszystkim – Zmieniamy siebie.

Naszym mottem jest: Optymistycznie zapraszamy!

Arche Hotel Piła

to nowoczesny hotel miejski. Zlokalizowany jest w Śródmieściu przy ul. Piłsudskiego 1, na Placu Pocztowym w strefie objętej ochroną konserwatorską średniowiecznych i nowożytnych nawarstwień kulturowych miasta Piły.
W 5 kondygnacyjnym obiekcie znajduje się 158 pokoi, o powierzchni do 16 do 38m2 z czego 29 pokoi w standardzie 4*.
Obiekt dysponuje największym w mieście centrum spotkań i wydarzeń z 6 salami
o łącznej powierzchni 600 m2.
Dzięki ściankom działowym sale możemy podzielić na 6 mniejszych o powierzchni od 75 do 240 m2.
Restauracja mARCHEw wraz z Lobby Barem posiada miejsca dla 120 osób. Do hotelu przynależy parking na 45 miejsc.


ARCHE hotele

to polska sieć 14 nowoczesnych obiektów hotelowych, stworzonych głównie w odrestaurowanych zabytkach.
Spółka Arche rozpoczęła działalność deweloperską w 1991 roku.
W swojej 30-letniej historii wybudowanych zostało ponad 9000 mieszkań i domów. Spółka wybudowała również 14 hoteli, a w przygotowaniu jest 9 nowych obiektów.

1% przychodów ARCHE jest przekazywany na działalność FUNDACJI LENY GROCHOWSKIEJ, której głównym celem jest zapewnienie mieszkań repatriantom z Kazachstanu.