Areszt dla pijanych rodziców trójki dzieci

Decyzją złotowskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie para podejrzana o uszkodzenie ciała dziecka. Podczas interwencji zarówno kobieta jak i mężczyzna byli pijani. Podejrzanym może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 6 lipca,na jednym ze złotowskich osiedli. Policjanci Wydziału Prewencji udali się na interwencję zgłoszoną anonimowo, która miała dotyczyć nietrzeźwych rodziców, sprawujących opiekę nad dziećmi.

Gdy mundurowi przybyli na miejsce pomimo tego, że z mieszkania dochodziły odgłosy, nikt nie otwierał drzwi.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że znajdującym się w mieszkaniu dzieciom może grozić niebezpieczeństwo, policjanci siłowo weszli do mieszkania.

W mieszkaniu policjanci zastali pijaną matkę, jej partnera oraz trójkę dzieci, z których najmłodsze pięciomiesięczne posiadało krwiaki na głowie.
Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów
u 31-letniej matki wykazało blisko 1,5 promila, z kolei u 37-latka blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podjęto decyzję o odebraniu starszych dzieci i przekazaniu ich pod opiekę członkom rodziny, natomiast dwójka najmłodszych z uwagi na ich stan zdrowia, zabrana została do szpitala

Nietrzeźwi rodzice, którzy w trakcie zatrzymania wzajemnie obwiniali się o powodowanie obrażeń, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie, zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, zarzutu uszkodzenia ciała oraz narażenia na utratę życia.

Sąd 9 lipca 2021 roku przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował sprawców przestępstwa na okres trzech miesięcy, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie małoletnich dzieci, zdecyduje Sąd Rodzinny w Złotowie.

KPP Złotów