Areszt dla sprawcy wypadku pod Runowem

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował trzcianecki sąd wobec 23–letniego mieszkańca gminy Trzcianka, który w sobotę, 24 lutego, spowodował wypadek na trasie Gajewo-Runowo w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Do szpitala z ciężkimi obrażeniami trafił 4-letni chłopczyk. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w sobotę, 24 lutego, około godziny 22.37 na trasie Gajewo-Runowo. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że na łuku drogi Seat Ateca zjechał na prawe pobocze i uderzył w kilka drzew.

Pojazdem podróżowali 25-letnia mieszkanka gminy Rewal wraz z 4-letnim synem oraz 23-letni mieszkaniec Trzcianki. W wyniku zdarzenia dziecko i kobieta z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala specjalistycznego w Pile. Zarówno 25-latka jak i 23-latek byli nietrzeźwi. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, iż kobieta miała prawie 3 promile alkoholu, natomiast mężczyzna ponad 1 promil. Ponadto pobrano od nich krew do dalszych badań.

– Po tym zdarzeniu istniały wątpliwości co do tego, kto kierował pojazdem. W sprawie prokurator wszczął śledztwo, które w całości powierzył czarnkowskim policjantom. Funkcjonariusze bardzo szczegółowo i wnikliwie analizowali posiadany materiał dowodowy. Niezwłocznie powołany został biegły z zakresu wypadków drogowych m.in. do oceny technicznej stanu pojazdu, jak również ustalono świadków, którzy w dniu wypadku mieli kontakt z uczestnikami zdarzenia – mówi Karolina Górzna-Kustra, rzeczniczka czarnkowskiej policji.

Zebrane na miejscu wypadku ślady, zeznania świadków oraz ekspertyza biegłego dały uzasadnione przypuszczenia, że sprawcą wypadku mógł być młody mężczyzna, który podróżował seatem.

W czwartek, 1 marca, 23-latek został zatrzymany i przewieziony do czarnkowskiej komendy, a następnie przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem i złożył obszerne wyjaśnienia. Dzień później na wniosek Sąd Rejonowy w Trzciance zastosował wobec sprawcy wypadku areszt na trzy miesiące.

Za spowodowanie zdarzenia z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu w stanie nietrzeźwości, grozi mu wyrok do 12 lat więzienia.

//źródło: KPP Czarnków//