Aż 353 zarzuty dla 24-latka

Funkcjonariusze z czarnkowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 24-letniego oszusta. Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzanie pożyczek i kredytów bankowych na kwotę ponad 100 tys. złotych. Na chwilę obecną usłyszał 353 zarzuty, jednak śledczy nie wykluczają kolejnych.

Sprawa oszustwa miała swój początek w lutym ubiegłego roku, kiedy to policjanci uzyskali informacje dotyczące prawdopodobnych wyłudzeń pożyczek i kredytów bankowych na szkodę pokrzywdzonych z Krzyża Wlkp.

Od tego czasu pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Trzciance, prowadzili czynności, gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków.

Działania te pozwoliły im na zatrzymanie 24-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego.

Z ustaleń mundurowych wynika, że sprawca wykorzystując dane osobowe pokrzywdzonych zakładał rachunki bankowe, a następnie za pośrednictwem internetu zaciągał zadłużenia w bankach i firmach pożyczkowych. Ich kwota opiewa na ponad 100 tys. złotych. W domu oszusta śledczy zabezpieczyli dokumenty potwierdzające jego przestępczy proceder – informuje Karolina Górzna-Kustra z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Zaraz po zatrzymaniu 24-latek trafił na komendę, gdzie usłyszał 353 zarzuty do popełnienia, których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, dlatego liczba zarzutów może się zwiększyć.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Mich