Bez prawa jazdy i „pod wpływem” wiozła dwójkę dzieci bez fotelików

Ponad promil alkoholu w organizmie miała 27-latnia mieszkanka powiatu złotowskiego, kierująca samochodem, w którym wiozła swoje dzieci. Dzieci były przewożone bez fotelików samochodowych, ich mama zaś nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

O nietrzeźwej kierującej policjantów powiadomił anonimowy rozmówca. Policjanci, którzy udali się we wskazane miejsce, ujawnili pod jednym z marketów samochód, w którym była kobieta z dziećmi.

W rozmowie z policjantami kobieta przyznała, że wcześniej spożywała alkohol. Po przebadaniu 27– latki okazało się, że ma ona ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na domiar złego w aucie znajdowała się jej dwójka dzieci, bez fotelików ochronnych, a ich mama nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem.

Dzieci przekazano pod opiekę rodzinie, natomiast kobieta trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenia polegające na przewożeniu dzieci niezgodnie z przepisami i kierowanie pojazdem nie mając uprawnień, kobietę ukarano w postępowaniu mandatowym.

//źródło: KPP Złotów//