Bezpłatny “sklep” dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebni wolontariusze i odzież

W siedzibie Stowarzyszenia Słabo i Niesłyszący Migacze przy Kwiatowej 2 powstał punkt z pomocą rzeczową dla uchodźców z Ukrainy, w którym mogą bezpłatnie odebrać odzież i obuwie. Jest apel o o wsparcie wolontariuszy przy obsłudze punktu i o przynoszenie darów, w tym toreb.

– Odzież i obuwie, które mamy obecnie do zaoferowania pochodzą głównie z Francji. Przekazał nam je Michał Kranc. Ubrania jeszcze raz przejrzeliśmy i posortowaliśmy. To rzeczy w dobrym stanie – mówi Damian Wycisło ze Stowarzyszenia Słabo i Niesłyszący Migacze, koordynatora punktu.

Jest bardzo dużo ubranek dziecięcych oraz odzieży dla dzieci do rozmiaru 140. Niestety, brakuje odzieży dla młodzieży i dla kobiet. Stąd apel do pilanek, by zajrzały do swoich szaf i podzieliły się.

– Zachęcamy do przynoszenia ubrań, także używanych. Prosimy, by były to rzeczy świeżo wyprane i nadające się do noszenia. Takie jakie sami byśmy założyli apeluje Damian Wycisło. – Za zimowe rzeczy również dziękujemy. Jeżeli kurtki czy płaszcze, to tylko wiosenne. W każdej ilości jest potrzebne obuwie sportowe dla dzieci.

Potrzebne są również torby. Również w każdych ilościach i w dobrym stanie. Kobiety, które przychodzą do punktu nie mają w czym zabrać odzieży, którą dla siebie wybrały. Papierowe torby z marketów, duże reklamówki i torby są na wagę złota. Najlepiej dostarczyć je na Kwiatową tuż przed otwarciem puntu albo krótko po jego otwarciu.

Potrzebni są również wolontariusze do pomocy przy sortowaniu i którzy mogliby pomóc w obsłudze klientów. Kontakt do Damiana Wycisło: tel. 883 231 091.

Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 18.30 (bez środy) w soboty od 10:00 do 14:00.