Blues Express zagra po raz trzydziesty

Już w sobotę, 9 lipca, w swoją muzyczną podróż wyruszy Blues Exprees. Dokładnie o godz. 11.06 na Dworcu Letnim w Poznaniu zostaną wprawione w ruch koła parowozu OL 94, który rozpocznie bieg pociągu do Zakrzewa, gdzie odbędzie się jubileuszowy 30. Blues Express Festiwal.  

Ten pociąg na trasie Poznań-Zakrzewo-Poznań jeździ tylko raz w roku i jego pasażerowie mają ściśle  określone upodobania muzyczne – blues będzie rozbrzmiewać i w pociągu, i podczas specjalnych koncertowych postojów na 7 stajach kolejowych, a finałem tej podróży będą występy nad Jeziorem Proboszczowskim w Zakrzewie.

Festiwal odbędzie się tradycyjnie w Zakrzewie i Pile oraz na trasie przejazdu specjalnego składu Kolei Wielkopolskich z Poznania do Zakrzewa. Parowóz Ol 49 przyjedzie specjalnie na to wydarzenie z Parowozowni Wolsztyn, dlatego na poznański dworzec i kolejne przystanki przychodzą zarówno fani kolei, jak i muzyki.  

Pociąg wyrusza z Dworca Letniego w Poznaniu o godz. 11.06, ale trzeba być wcześniej, żeby o godz. 10.00 posłuchać koncertu Mizia & Mizia Blues Band. Bilety na przejazd można kupić w kasach kolejowych nr 2 i 3 w Poznaniu, a na koncerty wstępy są bezpłatne.

Na dworcach zagrają:

  • godz. 11.50 w Rogoźnie ZAK Acoustic Trio,
  • godz. 13.12 w Chodzieży K SW4,
  • godz. 14.36 w Pile The Road Dogs z Białorusi,
  • godz. 17.02 w Krajence The Moneymakers,
  • godz. 17.48 w Złotowie BR Band,
  • godz. 18.30 w Zakrzewie The Ponycars. 

Finałowy koncert w amfiteatrze leśnym nad Jeziorem Proboszczowskim w Zakrzewie rozpocznie się o godzinie 20.00, gdzie zagrają Sebastian Riedel & Cree, John Clifton (USA), Eric Slim Zahl (Norwegia), Boogi Boys, The Ponycars (Niemcy) oraz Blues Flowers. 

W powrotną drogę do Poznania pociąg wyjedzie z Zakrzewa w niedzielę, 10 lipca, o godz. 1.50, ale tym razem zatrzyma się już tylko na dwóch stacjach – w Pile i Obornikach Wlkp.

UMWM, fot. Mat. prasowe