Boisko za ponad 600 tys. zł przy trzcianeckiej „Samochodówce”

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie boisko. I nie tylko. Przy Zespole Szkół Technicznych w Trzciance powstanie sportowy obiekt. Będzie to boisko wielofunkcyjne i siłownia zewnętrzna. Przetarg na ten cel zostanie ogłoszony na początku marca.

Będzie to kolejny obiekt sportowy, który pozwoli nie tylko młodzieży z trzcianeckiej „Samochodówki”, ale wszystkim mieszkańcom naszego powiatu w codziennej aktywności – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki. – To kolejny krok inwestycyjny. Cieszę się, że zapowiadany projekt udało się zrealizować – dodaje.

Boisko wielofunkcyjne będzie miało całkowite wymiary 42x22m. W jego skład wchodzić będzie boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki, boisko do siatkówki, a także kort tenisowy. Siłownia zewnętrzna została zaprojektowana w sposób pozwalający ćwiczyć jednocześnie dwunastu osobom, w każdym wieku i o różnej sprawności ruchowej i sile. Urządzenia sportowe przewidziane w projekcie to między innymi: wyciąg górny, wioślarz, czy orbitrek. Nie zabraknie drabinki uniwersalnej, czy biegacza.

Jest to kolejny taki obiekt sportowy, który powstanie przy szkole prowadzonej przez powiat czarnkowsko – trzcianecki. Jesienią zostały przekazane do użytku boiska wielofunkcyjne i siłownie zewnętrzne przy Zespole Szkół w Krzyżu Wlkp., Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącym w Trzciance. Uczniowie są zachwyceni tymi inwestycjami.

Gramy na boisku 2-3 razy w tygodniu, ale na pewno częściej będziemy przychodzili, jak będzie cieplej – mówi Michał, uczeń trzcianeckiego ogólniaka.

Mieszkańcy również nie przechodzą obojętnie obok sportowej inwestycji.

Mieszkam niedaleko, więc przychodzę tu regularnie z koleżanką – mówi pani Janina, mieszkanka Trzcianki, która odwiedza obiekt przy ZSP. – Zamiast ploteczek przy kawie, wykorzystujemy ten czas na ćwiczenia i zdrowy tryb życia – dodaje z uśmiechem.

Koszt realizacji inwestycji wynosi prawie 646 tys. zł, w tym ponad 254,5 tysiąca to dofinansowanie ze środków unijnych, z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, natomiast powiat czarnkowsko – trzcianecki, ze swojego budżetu przeznaczy na ten cel prawie 391,5 tys. złotych.

Projekt realizowany będzie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla obszaru Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania.

Aleksandra Lipiec