Broń, gotówka i kilogram narkotyków

Pilscy kryminalni zatrzymali 49-latka z gminy Łobżenica. Na posesji, którą zamieszkiwał, znaleźli prawie kilogram narkotyków, ostrą broń bez pozwolenia i kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Łobżenica może być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. W związku z tym ustalili szczegóły i przystąpili do realizacji.

W połowie stycznia weszli na ustaloną wcześniej posesję. Na miejscu zastali mężczyznę, który wizytą funkcjonariuszy był zupełnie zaskoczony.

– Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci znaleźli łącznie blisko 1 kg marihuany, która ukryta była m.in. w słoikach i opakowaniach po lekach. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli kilka krzaków konopi w różnej fazie wzrostu, 3 sztuki ostrej broni bez pozwolenia, blisko pół tysiąca amunicji, a także kilkadziesiąt tysięcy złotych i kilkanaście tysięcy euro – informuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej komendy policji.

Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany to 49-letni mieszkaniec gminy Łobżenica. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Piła