Brutalny rozbój w Wysokiej. Trzech sprawców w areszcie

Sąd Rejonowy w Chodzieży aresztował na trzy miesiące sprawców brutalnego rozboju w Wysokiej. Ofiarę napadli w jego własnym mieszkaniu. Pobili i okradli.

Najpierw była kradzież. 36-latek i jego 44-letni wspólnik przyszli pożyczyć pieniądze od pokrzywdzonego, 66-letniego mieszkańca Wysokiej. Kiedy im odmówił, sami „pożyczyli” sobie pieniądze z jego portfela. Łatwość z jaką im to przyszło rozzuchwaliła 36-latka na tyle, że miesiąc później wrócił pod ten sam adres. Nie był jednak sam. Towarzyszyło mu dwóch młodszych od niego kompanów. Przyszli do pieniądze.

Był niedzielny wieczór. Mężczyzna wpuścił ich do środka czego gorzko potem pożałował. Zażądali od niego pieniędzy, Kiedy im powiedział, że nie ma żadnej gotówki, wściekli się. Rzucili się na niego z pięściami, przewrócili i brutalnie skopali. Potem splądrowali mu mieszkanie. Zabrali pieniądze oraz zgrzewkę piwa. Teraz grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

– Policjanci Komisariatu Policji w Wyrzysku przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w Pile w ciągu kilku godzin ustalili i zatrzymali wszystkich trzech sprawców w wieku od 28 do 36 lat. Decyzją chodzieskiego sądu zostali aresztowani – mówi Wojciech Zeszot, rzecznik pilskiej policji.

36-latek odpowie nie tylko za rozbój, ale także za wcześniejszą kradzież. Zatrzymano także jego 44-letniego wspólnika.

Fot. KPP Piła