Bulwary Nadnoteckie. Wielkie otwarcie w Wieleniu

Już w sobotę, 13 sierpnia, w Wieleniu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia zostaną oficjalnie otwarte Nadnoteckie Bulwary. Będzie to połączone ze Świętem Noteci.

Nadnoteckie Bulwary to część jednego z największych projektów rewitalizacyjnych w północnej Wielkopolsce – rewitalizacji Wielenia. Inwestycję zrealizowano w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Pierwsze prace rozpoczęły się w lipcu 2021 r. Wybudowano dwa nabrzeża cumownicze o długości 120 i 58 metrów oraz zagospodarowano przestrzeń nabrzeża na odcinku blisko 500 metrów.

W ramach inwestycji powstał również park ornitologiczno-przyrodniczy, ścieżka historyczna, nowoczesny plac zabaw oraz ciągi pieszo-rowerowe. Pomyślano także o klombach, które będa obsadzone nadnotecką roślinnością. Cały teren jest oświetlony i monitorowany. Wielofunkcyjna przestrzeń pozwoli na organizowanie wielu wydarzeń i imprez. Pozwala także myśleć o powstaniu bazy gastronomiczno-noclegowej związanej z turystyką wodną.

Nadnoteckie Bulwary zostaną oficjalnie otwarte w sobotę, 13 sierpnia. Otwarcie zaplanowano na godzinę 14.00, ale na tym wydarzenie się nie kończy. W programie jest także otwarcie strefy edukacyjnej, koncerty, pokaz grupy rekonstrukcyjnej, krótkie spływy kajakowe, animacje dla dzieci i młodzieży, stoiska.

Projekt „Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy” jest dofinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020.