Bus wpadł na drzewo. Rannych 8 osób, w tym szóstka dzieci

25 lipca, około północy, doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Budzyniem a Chodzieżą. Samochód osobowy typu „bus” uderzył w przydrożne drzewo. Wewnątrz podróżowało 8 pasażerów, w tym szóstka dzieci. Wszyscy zostali ranni.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Wyszyny, Policję oraz ambulanse Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że w okolicach miejscowości Kąkolewice (obok Budzynia), na drodze krajowej K-11, na prostym odcinku drogi, samochód osobowy typu „bus” uderzył prawym przodem w drzewo.

W wyniku wypadku wszystkie 8 osób, które podróżowały busem zostały poszkodowane (dwie osoby dorosłe oraz szóstka dzieci,
w wieku od 4 miesięcy do 12 lat). Dwójka ciężko rannych dzieci pozostawała uwięziona w uszkodzonym aucie.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego do najbardziej poszkodowanych dzieci i wsparcia w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym wspólnie z przybyłymi na miejsce zdarzenia Zespołami Ratownictwa Medycznego.

Po ewakuacji poszkodowanych dzieci z busa, wszystkie 8 osób zostało przetransportowane ambulansami PRM do Szpitali w Pile i Chodzieży. 

Droga krajowa K-11 na czas działań była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazd, a następnie kierowała ruchem drogowym w sposób wahadłowy.

W działaniach trwających 3,5 godziny brało udział 7 zastępów straży pożarnej, w sile 26 strażaków, Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz służby pomocy drogowej.  

PPSP w Chodzieży