Chcesz dobrze wybrać zawód? Rusza projekt „Przystanek praca”

Rusza innowatorski projekt „Przystanek praca”, realizowany przez
Inwest-Park, Urząd Miejskie w Pile i najlepsze pilskie firmy. Program skierowany jest do uczniów klas ósmych, którzy stoją przed wyborem zawodu. Zanim podejmą decyzję, mają szansę poznać najlepsze pilskie firmy, by zobaczyć, jak wygląda zatrudnienie u konkretnego pracodawcy.

– Planujemy prezentację najbardziej popularnych zawodów, a jednocześnie takich, w których jest szansa znaleźć pracę w Pile – tłumaczy Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły. – Chcemy pomóc uczniom klas ósmych w podjęciu trudnej decyzji. Zależy nam jednocześnie, by przekonać ich rodziców, ponieważ wiele dzisiejszych zawodów jest różnych od naszych starych wyobrażeń o nich. Stolarz czy krawcowa to dziś operatorzy skomplikowanych maszyn, często sterowanych cyfrowo – dodaje.

Do projektu zgłosić może się każdy uczeń, który kończy edukację w pilskiej podstawówce, a także jego rodzic. Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona. Jeden wyjazd studyjny przeznaczony jest dla 50 osób. W wyjazdach będą brali udział także doradcy zawodowi, którzy później będą rozmawiali w szkołach z młodzieżą o konkretnych zawodach. W projekt zaangażowały się takie firmy, jak: Grapil. Signify (Philips), Colours Factory, Orca, Qubiqa, Termetal oraz PUSS (dawniej PWSZ).

Podczas wyjazdów poznać będzie można m.in. takie zawody, jak: logistyk, elektryk, informatyk, mechatronik, mechanik maszyn i urządzeń, krawiec, drukarz, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik obróbki skrawaniem, a także kierunki studiów: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapia.

Wyjazdy będą odbywały się w piątki, w godzinach 16.30 – 18. Autokar odjeżdżał będzie spod Inwest-Parku. Tam też odwoził będzie uczestników wycieczki. Można zapisać się na kilka wyjazdów. Grupy rekrutowane są ze wszystkich pilskich szkół, trzeba jednak zapisać się do 26 listopada.

Zapisy: Inwest-Park, ul. Dąbrowskiego 8, tel. 67 353-31-47, e-mail: anna.burzynska@inwestpark.pila.pl