Chcesz mieć winylową „Rewolucję?”. Dołącz do zbiórki!

Ostatnio supportowali w Pile Kult. Na koncie mają już siedem płyt. Teraz zespół Na Górze, bo o nim właśnie mowa, chce wydać swój ostatni album na swoim pierwszym winylu. Dołącz do zbiórki i otrzymaj  winylową „Rewolucję”!

Obecnie wydanie winyla kosztuje 12300 złotych i nie odważylibyśmy się na taką inwestycję, gdyby nie jeden z naszych fanów – opowiada Wojciech Retz, lider zespołu Na Górze. – Zorganizował swoją, alternatywną zbiórkę i pewnego dnia przywiózł nam sporą sumę od siebie i swoich przyjaciół. Część kosztów pokryliśmy z pieniędzy naszego Stowarzyszenia Na Górze. Dzięki temu, mamy do zebrania o wiele mniej, bo 3300 złotych.

Z tej kwoty udało się już uzbierać 1865 złotych. Nadal brakuje 1435 złotych. To niewiele, ale uzbieranie całej kwoty pozwoli jak najszybciej wydać płytę. Na Górze ma już na koncie siedem albumów. Niemal wszystkie zostały wyprodukowane dzięki społecznościowym zbiórkom oraz projektom Stowarzyszenia Na Górze.

–  Teraz chcemy wydać swoją ostatnią płytę „Rewolucja” w wersji winylowej. Co prawda najpierw zastanawialiśmy się nad składanką, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że najlepszym materiałem na pierwszy winyl jest nasza najnowsza twórczość – mówi Wojciech Retz.

Zbiórka „REWOLUCJA – winylowa płyta grupy Na Górze” prowadzona jest w serwisie crowdfundingowym zbieram.pl. Aby otrzymać płytę wystarczy wpłacić 110 złotych. Można oczywiście więcej, a następnie podać e-mailem adres do wysyłki: projekt.nagorze@gmail.com.

Na Górze,to zespół, który od 1994 roku bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami. Ale to nie jest zespół stworzony dla terapii – chyba, że mówimy o terapii dla publiczności… Bo jego koncerty, to ogromna dawka radości z życia.

Na Górze to grupa, która sama siebie określa jako mieszanka wybuchowa. W jej skład wchodzą osoby, które przez wyrozumiałe społeczeństwo są uznawane za niepełnosprawne. Obok nich, równorzędnie występują muzycy traktowani przez powierzchowne społeczeństwo jako pełnosprawni. Twierdzą, że z tzw. „średniej” wynika, że są ekipą „półsprawną”.

To, co gra Na Górze niektórzy określają jako free rock, inni jako punk and roll, czy neo punk. Samej grupie najbardziej podoba się bezpretensjonalne określenie „piosenkowy punk”.

Najmocniejszą stroną Na Górze są koncerty, na których ujawnia się ekspresja, żywiołowość jego członków. W 2019 roku zespół wystąpił w programie „Mam Talent!” robiąc ogromne zamieszanie wśród organizatorów. Dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak, stwierdził: „Oni rozwalają nasz system!”

Fot. Ralf Lotys/Wikipedia