Chciał ukraść w Pile dwa samochody. 26-latek wpadł w Chojnicach

Pilscy kryminalni zatrzymali na terenie województwa pomorskiego 27-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży dwóch samochodów Audi. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania 27-latka policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany.

Pod koniec października 2017 r. do pilskiej komendy policji zgłosiło się dwóch pokrzywdzonych, którzy poinformowali, że mają uszkodzone auta. Samochody miały uszkodzone wkładki zamków, stacyjki oraz systemy elektroniczne w samochodach. Straty oszacowano na kwotę ponad 10 tys. złotych. Wszystko wskazywało na to, że nieznany sprawca usiłował ukraść auta, jednak bezskutecznie.

Przełom w sprawie, prowadzonej przez pilskich kryminalnych, nastąpił pod koniec marca. Policjanci wpadli na trop przestępcy. Ustalili, że pojazdy próbował ukraść mieszkaniec województwa pomorskiego. Gdy funkcjonariusze znali już wszystkie szczegóły, przystąpili do realizacji.

Kryminalni wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach weszli do ustalonego mieszkania na terenie Chojnic. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych śledczy ujawnili ponad pół kilograma marihuany oraz urządzenia do prowadzenia uprawy konopi indyjskich w postaci rur, wentylatorów, nagrzewnic, przyłączy prądu oraz namiot – relacjonuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar oraz sprzęt, a jego właściciel został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Pile i trafił prosto do policyjnego aresztu.

Mężczyzna przyznał się do tego, że w październiku 2017 r. usiłował ukraść w Pile dwa samochody: Audi A4 i Audi A5, jednak nie udało mu się to…

Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Chojnic. Wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe. Teraz za popełnione czyny grozi mu kara więzienia do 10 lat.

//źródło: KPP Piła//