Chodzieski MOS Imieniem Marii Grzegorzewskiej

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Marii Grzegorzewskiej w Chodzieży – taką nazwę nosi teraz ta powiatowa placówka. 10 grudnia w oprawie uroczystej gali dyrektor Hanna Frąckowiak odebrała stosowną uchwałę, a także przekazała podopiecznym nowy sztandar ośrodka.

W sali widowiskowej Chodzieskiego Domu Kultury zebrali się uczniowie, opiekunowie oraz przyjaciele MOSu, by wziąć udział w historycznym wydarzeniu.

Przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Straczycki przekazał na ręce dyrektorki Hanny Frąckowiak uchwałę o nadaniu imienia. Imienia nie byle jakiego, bo Maria Grzegorzewska to polska pedagog, psycholog, profesor, twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce. Założyła Państwowy Instytut Pedagogiki Specjalnej i została jego dyrektorką. Funkcję tę pełniła do końca życia, kierując się hasłem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Więcej o niezwykłej patronce zebrani dowiedzieli się z krótkiego filmu.

Starosta Mirosław Juraszek gratulował wszystkim zaangażowanym w działanie ośrodka, a z okazji „imienin” przekazał na ręce podopiecznych prezent – wielofunkcyjny, przenośny zestaw głośnikowy.

Młodzież odebrała też sztandar, który będzie mogła prezentować na wszystkich uroczystościach w naszym powiecie.

Galę zakończył program artystyczny w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, od teraz z dumą noszącego imię Marii Grzegorzewskiej.