Chodzież: 48 godzin śledztwa

W ubiegłą niedzielę, ok. godz. 1.30 dyżurny chodzieskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w okolicach promenady Jeziora Miejskiego nieznany sprawca dotkliwie pobił przechodnia.

Zaczęło się od tego, że idący promenadą 36-letni mężczyzna zwrócił uwagę grupie młodych osób, aby nie skakali po ławkach, na co jeden z nich zareagował bardzo agresywnie i zaczął biec w kierunku interweniującego. 36-latek zaczął uciekać, jednak w pewnym momencie stracił równowagę i upadł na ziemię. Napastnik podbiegł do niego i zaczął go bić i kopać po głowie. Po ataku sprawca i jego kompani oddalili się z miejsca zdarzenia, o zaś został przetransportowany do szpitala w Chodzieży. A u niego ciężkie obrażenia ciała, w tym złamania w okolicy żuchwy.

Policjanci potrzebowali niespełna 48 godzin, aby ustalić personalia i zatrzymać sprawcę zdarzenia. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała w związku z występkiem o charakterze chuligańskim. Za popełniony czyn 17-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.