Chodzież pełna jazzu. Trwają Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe „Cho-Jazz”

Trwają Międzynarodowe Chodzieskie Warsztaty Jazzowe „Cho-Jazz”, najstarsze w Polsce i Europie warsztaty jazzowe. Do tradycji należą codzienne jam session i koncerty. Dziś na scenie chodzieskiego amfiteatru ZK Collaboration ze „Slow Food”.

– Udział w chodzieskich Warsztatach to gwarancja zetknięcia się z jazzem na najwyższym poziomie, spotkania z wyjątkowymi osobowościami i pracy pod ich kierunkiem, w wyjątkowej, chodzieskiej atmosferze – zapewnia Jazz Forum. I trudno nie zgodzić się z taką opinią. Wystarczy, by wymienić takie nazwiska jak Sibel Köse, Dorota Miśkiewicz i Janusz Szrom , którzy w tym roku prowadzą warsztaty w klasie śpiewu. Janusz Szrom to również dyrektor artystyczny Cho-Jazz.

A uczestnicy warsztatów podnoszą swoje umiejętności nie tylko w klasie śpiewu, ale również w klasie gitary i gitary basowej, fortepianu, kontrabasu, perkusji, trąbki, puzonu czy w klasie saksofonu, fletu i klarnetu. W programie Cho-Jazz są również warsztaty zespołowe: comba i Big Band, konsultacje indywidualne, teoria i historia jazzu, weekendowe zajęcia Master Class, codzienne jam sessions i koncerty

Festiwal wspiera projekt Ukraina Cho-Jazz, prowadzony przez Chodzieski Dom Kultury dzięki wsparciu miasta Chodzież razem z Fundacją Ukryte Marzenia i ukraińską Fundacją Twórczych Idei, który ma na celu wspomożenie ukraińskiego środowiska jazzowego.

KONCERTY

  • 2 sierpnia – ZK Collaboration – „Slow Food” – J. Mizeracki, M. Gawęda, R. Chraniuk, A. Zagórski, M. Kądziela) – godz. 19.00, Amfiteatr Miejski
  • 3 sierpnia – Sibel Köse & Bogdan Hołownia (S. Köse, B. Hołownia i goście) – godz. 19.00, Amfiteatr Miejski
  • 4 sierpnia – Koncert wszystkich uczestników – godz. 17.00, Amfiteatr Miejski
  • 5 sierpnia – Koncert finałowy Cho-Jazz (kadra i uczestnicy) – godz. 19.00, Amfiteatr Miejski