Ciągnikiem uciekał przed policją

Miał dożywotni sądowy zakaz i ponad 2 pro- mile alkoholu w organizmie, dlatego 37-letni traktorzysta zaczął uciekać przed policją. Mężczyzna trafił jednak do policyjnego aresztu.

W Batorówku (pow. złotowski) mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym, widząc patrol policji, zaczął uciekać. Mundurowi, używając sygnałów świetlnych, próbowali zatrzymać kierującego ciągnikiem. Niestety okazało się, że siedzący za kierownicą nie ma zamiaru się zatrzymać. Mężczyzna wyminął oznakowany radiowóz i skręcił na pobliskie pole. Patrol ruszył za nim. Policjanci szybko zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który jak się okazało uciekał, ponieważ posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Człuchowie.

Co więcej 37-letni mieszkaniec gminy Debrzno znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył tym, że musiał pojechać po części do ciągnika, którym przecież nie wolno mu jeździć.

Mieszkaniec powiatu człuchowskiego trafił wprost do policyjnego aresztu. Teraz będzie odpowiadać przed sądem.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

//źródło: KPP Złotów//