Czarnków zbiera na respirator

Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, w tym mieszkańców gminy Czarnków, pacjentów szpitala powiatowego, jak również personelu medycznego, a jednocześnie otrzymując liczne sygnały o chęci niesienia pomocy przez ludzi dobrej woli, Urząd Gminy Czarnków, jako współorganizator akcji, prosi o wpłaty środków finansowych dla szpitala w Czarnkowie.

Chcielibyśmy zwrócić się do Państwa z ogromną prośbą, o wpłaty darowizn na zakup respiratora – apelują organizatorzy akcji #Pomagamy Razem. – Za wszelkie wsparcie dziękujemy!

Podmioty oraz osoby prywatne, które zdecydują się wesprzeć szpital darowizną na walkę z koronawirusem SARS-CoV-2, mogą kierować wpłaty na nr konta: 44 1240 3709 1111 0010 2792 9855. W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na zakup respiratora.

Właścicielem rachunku jest: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie.

Powiat szyje maseczki
Grupa #PomagamyRazem powstała z inicjatywy mieszkanki Brzeźna pani Sylwii Ambickiej oraz dzięki pomocy samorządu Gminy Czarnków. Jest to społeczna inicjatywa, która zrzesza ludzi dobrej woli, którzy chcą nieść pomoc na rzecz potrzebujących.

Pomagamy Razem to grupa, która w trudnym czasie walki z koronawirusem wspiera pracowników ochrony zdrowia oraz mieszkańców. Kobiety z różnych miejscowości szyją w domach maseczki ochronne na potrzeby pacjentów szpitala i przychodni.

Do akcji dołączyli: Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki wspierając akcję finansowo, firma Seaking Poland, Forum Gospodarcze Północnej Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, a także prywatni darczyńcy.

Do akcji przyłączyło się również Miasto Czarnków, Gmina Czarnków, Gmina Połajewo i Lubasz, a także kobiety z okolicznych sołectw. Ogromnie cieszy, że codziennie dołączają nowi ochotnicy.

Do szpitala i przychodni dostarczonych zostało już ponad 2000 tysiące maseczek.

Wpłaty na zakup respiratora dla szpitala w Czarnkowie
Wpłaty można kierować na nr konta:
44 1240 3709 1111 0010 2792 9855.
W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na zakup respiratora.