Czek dla Dominiki na operację oczek

Dobiegła końca akcja charytatywna „Gramy dla Dominiki” zorganizowana przez Spółkę Tarpil. Ze zrozumiałych względów akcja ta musiała być inna od poprzednich i rozgrywała się głównie na stronach internetowych. Nie zniechęciło to jednak darczyńców. Spółka „Tarpil” zapowiada, że wkrótce poinformuje, kto będzie jej nowym podopiecznym.

4 stycznia prezes zarządu Tarpilu Andrzej Gabryelów przekazał Dominice symboliczny czek, a Dominika poczęstowała wszystkich obecnych pysznym tortem przygotowanym przez jej ciocię. Do środy, 30 grudnia 2020 udało się zebrać kwotę 8.339 złotych i ok. 100 kg plastikowych nakrętek.

Mimo jednak, że oficjalny finał mamy za sobą, to wszyscy darczyńcy mogą dalej wspierać Dominikę, poprzez stronę internetową: https://www. facebook. com/groups/874374006387696, do czego bardzo zachęcamy.

Przypomnijmy, Dominika urodziła się 27.12.2016, jako wcześniak w 35. tygodniu. W trakcie ciąży wykryto u niej wady wrodzone. Została obdarzona dodatkowym chromosomem, czyli Trisomią 21 inaczej Zespołem Downa, cierpi też na kamicą nerkową oraz ma wiele innych dolegliwości, takich jak wiotkość mięśni, czy dziurka na serduszku, która na szczęście się zarosła. Dominisia jest najmłodszym i najjaśniejszym promyczkiem w rodzinie, ma starsze rodzeństwo, które każdego dnia ćwiczy z nią tak, jak pokazuje pani rehabilitantka. Nie zastąpi to jednak turnusów rehabilitacyjnych, które są dla dziewczynki niezbędne.

Do problemów z którymi się boryka się dziecko dochodzi zez oraz duża wada wzroku. Dominika nosi okulary ze szkłami o mocy -5.0 na oby dwa oczka. Jedynym wyjściem jest operacyjne leczenie zeza, które ma na celu zniwelowanie wady, ponieważ wraz ze wzrostem Dominiki wada będzie się powiększać. Niestety taki zabieg nie jest refundowany.

– Dlatego zwracamy się z ogromna prośbą do Państwa o pomoc w leczeniu córki – piszą na stronie zbiórki rodzice, dziękując wszystkim za dotychczasowe wsparcie.