Daj sobie szansę! Wakacyjna szkoła radzenia sobie dla dzieci i młodzieży

Masz kilkanaście lat i poczucie, że świat wali ci się na głowę? Jesteś rodzicem dziecka, które coraz bardziej zamyka się w sobie, ma autodestrukcyjne myśli i zachowania? Fundacja Ciszum oraz Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Pile zapraszają na bezpłatne treningi i warsztaty psychologiczne.

– Będąc naszym „uczniem”, zyskasz wiedzę i umiejętności niezbędne do lepszego radzenia sobie z problemami natury psychicznej. Nasze treningi, warsztaty, czy grupy wsparcia pomogą Ci odzyskać wewnętrzną równowagę oraz poprawić jakość życia – to zaproszenie do Szkoły Radzenia Sobie prowadzonej przez Fundację Ciszum, partnera Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Pile.

W ramach Szkoły Radzenia Sobie dzieci i młodzież z powiatu pilskiego mogą skorzystać z darmowych treningów, warsztatów psychologicznych i programu Radzenia Sobie.

Warsztat to 3-godzinne spotkanie, które pozwolą zdobyć praktyczną wiedzę na wybrany temat. Uczestnicy podczas zajęć poznają techniki i metody radzenia sobie z problemami natury psychicznej.

Trening obejmuje trzy spotkania po dwie godziny. Rekomendowany jest osobom doświadczającym trudności emocjonalnych lub w zachowaniu, które chcą nauczyć sobie z nimi radzić.

Program to najbardziej kompleksowa forma wsparcia. Rekomendowany jest osobom doświadczającym wielowymiarowego kryzysu psychicznego, które chcą nauczyć sobie z nim radzić.

Będzie też działał klub socjoterapeutyczny w ramach którego będą się odbywać spotkania wakacyjne dla młodzieży w wieku od 13 do 16 lat.

Wakacyjna Szkoła Radzenia Sobie rusza już w przyszłym tygodniu. Udział w niej jest darmowy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży mieszkającej bądź uczącej się na terenie powiatu pilskiego. Realizowane są w ramach projektu Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży współfinansowanego z WRPO.

Zapisy na stronie szkolaradzeniasobie.com.

Fot. Pxhere.com