LAMPY BAKTERIOBÓJCZE. DEZYNFEKCJA OZONEM

Świat oszalał, czekają nas zupełnie nowe wyzwania. Poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko. Zenitu sięgają wymagania dotyczące czystości. Jak im sprostać?

Maseczki, rękawiczki, regularna dezynfekcja. Zagrożenie epidemiologiczne wymusza w wielu branżach stosowanie jeszcze większych środków ostrożności. Higiena i bezpieczeństwo nabierają całkiem nowego znaczenia. Naprzeciw nowym potrzebom wychodzą producenci urządzeń. To właśnie one mają pomóc w walce o nieskazitelną czystość, także biologiczną. Na rynku dostępne są lampy bakteriobójcze UV-C, idealne do dezynfekcji powietrza oraz szafy do ozonowania – przydatne w walce z wirusami, bakteriami, roztoczami, pleśnią i grzybem.

LAMPY BAKTERIOBÓJCZE

Na czym polega ich działanie? To właśnie one skutecznie niszczą groźne mikroorganizmy i ich formy przetrwalnikowe. Promieniowanie UV-C to jeden ze sposobów walki z wirusami. Światło ultrafioletowe jest w stanie naruszyć jego cienką warstwę lipidową. Stąd szerokie zastosowanie promieni UV-C.

– Promieniowanie o długości fali 254 mm trwale niszczy bakterie, pleśnie, drożdże, grzyby i wirusy bez możliwości ich uodpornienia się na tę formę dezynfekcji, chroniąc tym samym produkt przed skażeniem. Dla produkcji przemysłowej – istotne znaczenie ma również fakt, że światło UV-C odstrasza gryzonie – wylicza Wojciech Pomagier, Manager ds. Rozwoju Produktu Dora Metal. Z powodzeniem zastępuje szkodliwe dla zdrowia i często drogie chemiczne środki czystości. Dora Metal wprowadza do swojej oferty lampy przepływowe UV-C oczyszczające powietrze z wirusów, bakterii, pleśni i grzybów, a także lampy bezpośredniego działania w pustych pomieszczeniach (mogą pracować wśród ludzi i zwierząt). Do wyboru pozostają wersje mobilne i wiszące. To dzięki takim sprzętom w restauracjach, salonach kosmetycznych, szpitalach, przedszkolach, szkołach, urzędach i instytucjach państwowych oraz w przychodniach, poczekalniach, gabinetach, salach konferencyjnych, biurach, pubach, szatniach czy stołówkach itp. można stawić czoła wyzwaniom stawianym przez współczesność. Spektrum potencjalnych zagrożeń wciąż się zagęszcza. Jednym z kluczowych zadań staje się walka o czystość mikrobiologiczną miejsc publicznych i przedmiotów, z którymi przychodzi nam się stykać.

HIGIENA NAJWAŻNIEJSZA

Komora dezynfekująca Ozone-Cleaner działa na zasadzie odpowiedniego dawkowania cząstek Ozonu (O3) oraz na wymuszonym przepływie powietrza. Wytwarza się w ten sposób efekt tzw. „prysznicu ozonowego”, który powoduje wnikanie aktywnych cząstek ozonu do umieszczonych w szafie przedmiotów, zapewniając skuteczną dezynfekcję i jednoczesną neutralizację cząstek ozonu. Zasada działania jest prosta – wytworzony ozon wraz z odpowiednio wymuszonym i skierowanym przepływem powietrza, krąży wewnątrz szafy, obmywając wszystko to, co się w niej znajduje. Odpowiednio dobrane parametry gwarantują, że po otworzeniu szafy poziom ozonu jest minimalny.

Produkty te, to świetny sposób na pozbycie się rozmaitych wirusów, bakterii, zarodków oraz roztoczy ze wszelkiego rodzaju odzieży, obuwia, narzędzi, sprzętu, zabawek, książek itp. Szafa może być użytkowana z powodzeniem w szpitalach, hotelach, restauracjach, kinach oraz w przedszkolach lub szkołach. Jej zastosowanie pozwala nie tylko polepszyć czystość mikrobiologiczną produktów oraz powietrza i wszelkich powierzchni w pomieszczeniach, a także ograniczyć używanie szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych.

W czasie pandemii panują nowe reguły gry. Aby móc się do nich dopasować, należy zwrócić się ku wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniom, dzięki którym przestrzeganie obostrzeń stanie się łatwiejsze i co ważniejsze – skuteczniejsze. Pamiętajmy – chytry traci dwa razy – zdrowie i bezpieczeństwo to filary, na których nie warto oszczędzać.

Każdego dnia załoga Dora Metal pracuje nad skutecznym wdrażaniem najlepszych na rynku rozwiązań. Z niecierpliwością czekają wszyscy na odmrożenie wielu branż, zanim się to jednak stanie jest możliwość spotkania się online, aby porozmawiać na temat jednego z najważniejszych tematów – bezpieczeństwa. To doskonała okazja, aby wybrać metodę ozonowania, która sprawdzi się w Twoim biznesie.

Masz pytania?
☎ +48 786 866 024
📮w.pomagier@dora-vent.pl
🌐www.dora-metal.pl

Dora Metal Sp. z o. o.
ul. Chodzieska 27
64-700 Czarnków