Diler „inwestował” w nieruchomości i samochody

Majątek na ponad ćwierć miliona złotych zabezpieczyła pilska policja. Nieruchomości i samochody za pieniądze pochodzące z handlu narkotykami 24-letni diler z Piły kupował na inne osoby, próbując „ukryć” pieniądze pochodzące z nielegalnego procederu. Wraz z dilerem pięć osób usłyszało zarzuty prania brudnych pieniędzy.

Początkiem całej sprawy było zatrzymanie 24-letniego pilanina, podejrzanego o posiadanie amfetaminy. Śledczy podczas zatrzymania zabezpieczyli ponad 6 kg substancji psychotropowych. Czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru została oszacowana na kwotę ponad 120 tys. złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Kiedy zatrzymany trafił do aresztu, policjanci z pilskiej komendy nadal pracowali przy sprawie.

– Policjanci zabezpieczyli nieruchomości oraz pojazdy o wartości ponad ćwierć miliona złotych. Mężczyzna chcąc ukryć zebrany majątek, kupował pojazdy oraz nieruchomości na inne osoby. W związku z tym policjanci zatrzymali te osoby w wieku od 22 do 53 lat, wobec których prokurator zastosował środki wolnościowe – informuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.

Wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Pile zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zabezpieczenie majątku 24-latka, zgromadzonego z pieniędzy za handel narkotykami.

24-letni mężczyzna oraz pozostałe zatrzymane osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty prania pieniędzy. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.