Do aresztu za znęcanie się nad matką

Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował tymczasowy areszt wobec 64-latka z gminy Jastrowie, który znęcał się nad matką. Mężczyzna trafił za kratki, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Agresor z powiatu złotowskiego stosował przemoc psychiczną oraz fizyczną. Za przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Złotowie na 3 miesiące aresztował 64-letniego mieszkańca gminy Jastrowie.

Mężczyzna od około 5 miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań samej pokrzywdzonej jak i świadków w pełni uzasadniał skierowanie do sądu wniosku o areszt.

64-latek najczęściej znajdując się pod wpływem alkoholu – wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzoną, bił pięściami po ciele i głowie. Gehenna skończyła się, gdy kobieta w końcu odważyła się opowiedzieć policjantom, co przeżywała przez ostatni okres czasu.

To pozwoliło na zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Dzięki zaangażowaniu jastrowskich funkcjonariuszy podejrzany o znęcanie się nad matką został skutecznie odizolowany od pokrzywdzonej.

Pomimo, że 64-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, na wniosek policji i złotowskiej prokuratury sąd aresztował go na 3 miesiące. Sprawcy przemocy domowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje, aby osoby dotknięte przestępstwem znęcania, nie wstydziły się mówić o swojej trudnej sytuacji życiowej. Również świadkowie takiego zachowania zobowiązani są do informowania odpowiednich służb, aby mogły pomóc ofiarom przemocy domowej, która często ma miejsce za zamkniętymi drzwiami.
Jeśli ty lub ktoś z twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc.
Zrób pierwszy krok. Przerwij milczenie i powiedz „STOP”. Prawo jest po twojej stronie!


Policja apeluje, by osoby dotknięte przestępstwem znęcania, nie wstydziły się mówić o swojej trudnej sytuacji życiowej.
Przyjdź lub zadzwoń na komendę policji w swojej miejscowości
lub pod numer 112.
Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie.


źródło: KPP Złotów