Dostaną pieniądze na strzelnice. Wirtualne

W ubiegłym tygodniu MON rozstrzygnął dwa kolejne konkursy ofert „Strzelnica w powiecie” na dofinansowanie zadań związanych z utworzeniem strzelnic wirtualnych i pneumatycznych. Pieniądze trafią m.in. do powiatu pilskiego i złotowskiego.

Wśród beneficjentów znajdują się 83 gminy i powiaty. Do samorządów w całej Polsce trafi blisko 14,3 mln zł. Powstanie 70 strzelnic wirtualnych i 13 strzelnic pneumatycznych. Z obiektów skorzystają w pierwszej kolejności klasy wojskowe i organizacje proobronne, ale samorządy będą mogły udostępniać je także lokalnej społeczności.

Z momentem ogłoszenia konkursów, zachęcałem samorządowców z regionu do ubiegania się o wsparcie z programu „Strzelnica w powiecie”. Dotyczyło to szczególnie tych jednostek, które prowadzą lub uruchamiają oddziały przygotowania wojskowego w szkołach średnich. Cieszy mnie, że wszystkie złożone wnioski uzyskały wsparcie MON. Na północ Wielkopolski trafi blisko 780 tysięcy złotych – mówi poseł ziemi pilskiej, wiceminister rozwoju Grzegorz Piechowiak.

Najwięcej, bo blisko 300 tys. złotych otrzyma powiat wągrowiecki na budowę strzelnicy pneumatycznej. Wirtualne strzelnice powstaną w powiecie złotowskim, który otrzymał na ten cel ponad 140 tys. złotych oraz pilskim, do którego trafi 155 tys. złotych.

Fot.