Drugi „Skrzat Cup”

45 uczestników rywalizowało o zwycięstwo w II Turnieju Tenisa Ziemnego dla Dzieci „Skrzat Cup”. Zawody zorganizowane przez działającą przy Aquaparku Szkołę Tenisa „Skrzat”, odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły.

Dla dzieci jest to przede wszystkim zabawa, ale z czasem ważna staje się również rywalizacja, która stymuluje również podniesienie umiejętności i poziomu gry uczestników turnieju. Jako, że uczymy również dzieci sportowej i uczciwej postawy na korcie, nasz turniej odbywa się pod hasłem „Szacunek w sporcie” – mówił do uczestników i ich rodziców Krzysztof Luchowski, organizator turnieju i prowadzący działającą przy Aquaparku Szkołę Tenisa „Skrzat”.

To hasło jest ważne nie tylko w sporcie, ale również w codziennym życiu. Wtedy kiedy człowiek gra w tenisa, pracuje, załatwia codzienne sprawy, czy spotyka się z przyjaciółmi. Ogłaszam II Turniej Skrzat Cup za otwarty – powiedział prezydent Piły Piotr Głowski, który rywalizację dzieci objął honorowym patronatem.

Do II Turnieju Tenisa Ziemnego dla Dzieci „Skrzat Cup” przystąpiło 45 uczestników z Poznania, Wałcza, Chodzieży, Krajenki, Szamotuł i oczywiście z Piły. Zawodników organizatorzy podzielili na sześć kategorii wiekowych, a w jednej z nich – młodzikach – oddzielnie rywalizowały dziewczynki i chłopcy.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 5-letni Maciek Mojsa z Krajenki, któremu Piotr Głowski wręczył symboliczną piłkę tenisową.