Dwie hybrydy i ford ranger dla policji

Dwie pierwsze hybrydy w służbie policji. Do Wielenia i Krzyża Wlkp. trafiły dwie toyoty corolla z napędem hybrydowym. Z kolei trzcianecka policja doczekała się forda rangera.  

Dwa nowe oznakowane radiowozy trafiły do policjantów z Wielenia i Krzyża Wlkp. Toyoty corolla z napędem hybrydowym zostały zakupione z pieniędzy przekazanych przez lokalne samorządy oraz ze środków Komendy Głównej Policji. To pierwsze tego typu pojazdy w czarnkowskiej jednostce. 

Policyjne wozy dla krzyskiego i wieleńskiego komisariatu zostały zakupione w ramach programu „50/50”. Oznacza to, że połowa kwoty została sfinansowana przez lokalne samorządy: Starostwo Powiatowe w Czarnkowie, miasto Czarnków, gminę Czarnków, gminę Trzcianka, gminę Wieleń, gminę Połajewo, gminę Lubasz, gminę Drawsko i gminę Krzyż Wlkp., a drugą połowę wyłożyła Komenda Główna Policji. 

Nowe radiowozy to nie tylko większy komfort pracy dla funkcjonariuszy. Nowoczesny silnik zapewni oszczędność paliwa, ale też ograniczy niekorzystny wpływ na środowisko. 

Z kolei komisariat w Trzciance otrzymał wart 200 tys. złotych forda rangera. Policyjny pickup został zakupiony dzięki dofinansowaniu trzcianeckiego samorządu, który dołożył 100 tys. złotych.  

– Ford będzie wykorzystywany przez policjantów do poruszania się w trudnych warunkach terenowych. Ma napęd na wszystkie cztery koła, a wyposażenie w hak holowniczy pozwala mu na transport łodzi policyjnej i w związku z tym zwiększy bezpieczeństwo na terenach wodnych – mówi Karolina Górzna-Kustra, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.  

Fot. KPP Czarnków