Dwie ofiary czołowego zderzenia

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 22 na trasie Podgaje – Lędyczek. Na prostym odcinku drogi zderzyły się dwa samochody. Kierowca i pasażer jednego z nich zginęli na miejscu.

Do zdarzenia doszło 5 stycznia krótko przed godziną 11. Pomiędzy miejscowościami Podgaje a Lędyczek doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych: peugeota i hondy. Do miejsca zdarzenia zostały skierowane siły straży pożarnej ze Złotowa, Jastrowia, Okonka, Osówki oraz grupa operacyjna komendy powiatowej PSP ze Złotowa.

Pojazdami, które uczestniczyły w wypadku podróżowało łącznie 6 osób w tym dwójka dzieci. W trakcie prowadzonych działań w stosunku do dwóch osób (kierowcy i pasażerki peugeota) lekarz koordynujący pracę medyków stwierdził zgon. Cztery osoby z hondy (rodzice i dwójka dzieci) przewiezione zostały do szpitali w Złotowie i Pile.

Ruch na drodze został całkowicie wstrzymany na kilka godzin. Po wykonaniu czynności przez służby policji, prokuratora i służby pomocy drogowej strażacy uprzątnęli jezdnię z płynów eksploatacyjnych pojazdów i ich rozbitych elementów, przywracając ruch na drodze.

/źródło: KPSP Złotów/