Nie tylko w dniu kota pomyśl o adopcji…

17 lutego obchodzimy dzień kota. Swoje święto obchodzą również koty w schronisku. Przy tej okazji warto zauważyć, że w ciągu dwóch lat nowych właścicieli i kochające domy znalazły 172 koty z „Miluszkowa”, a kolejne czekają na adopcję. Na FB schroniska i Fundacji Miluszków znaleźć można zdjęcia i opisy miluszkowych, kotów gotowych do adopcji. Poniżej kilka z nich.

Dzień Kota obchodzony jest w Polsce od 2006 roku, zawsze 17 lutego.
To doskonała okazja, aby tego dnia szczególnie pomóc bezdomnym zwierzętom, wesprzeć schroniska lub sprawić drobny prezent swojemu kotu.

  • Nasze koty z utęsknieniem czekają na nowego właściciela – mówi Alicja Dorsch z Pilskiego Schroniska dla Zwierząt Miluszków. – Święto ma zachęcić do pomocy bezdomnym i chorym zwierzętom. Każdego roku miłośnicy kotów organizują różnego rodzaju zbiórki karmy, kiermasze, targi, a także wydarzenia promowane przez stowarzyszenia i organizacje działające na rzecz tych zwierząt. Nasi podopieczni dostają z okazji swojego święta prezenty od darczyńców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którym bliskie jest dobro zwierząt – dodaje.

Pracownicy pilskiego schroniska zapewniają, że posiadanie kota to spore korzyści. Dlatego namawiają do adopcji zwierzaka.

A jakie są koty?

Niektórzy mówią, że są wyjątkowe i bardzo inteligentne, inni, że koty zawsze chodzą własnymi drogami. Jeszcze inni, że lubiące łasić się koty zawsze z czasem stają się pełnoprawnymi członkami rodziny i zazwyczaj zajmują coraz więcej miejsca na naszych kanapach czy łóżkach mówi A. Dorsch. – Kot to wyjątkowe zwierzę, o którego cechach mówi i pisze się coraz więcej, łącznie z tym, że ludzie, którzy te koty już mają są… zdrowsi. Może więc warto to sprawdzić?

Osoby zainteresowane adopcją zachęcamy do kontaktu ze schroniskiem: adopcje@schronisko.pila.pl lub wiadomość prywatną na FB.

Osoby, które chcą wesprzeć koci świat z Pilskiego Schroniska mogą wpłacać pieniądze na konto Fundacji Miluszków.

Dane do przelewu

Santander Bank Polska S.A.

34 1090 2590 0000 0001 4286 3507

IBAN:34109025900000000142863507

Tytuł przelewu „Darowizna”

SWIFT: WBKPPLPP